Vien žiūrint tįsta seilė: su šiais „žvėrimis“ kadaise važinėjo pareigūnai

2023 m. sausio 7 d. 20:08
Lrytas.lt
Ar įsivaizduojate patruliuojantį policijos pareigūną prie naujutėlaičio „Porsche 911“, „BAC Mono“, limuzino klasės „Jaguar XJ6“ ar akį traukiančio „Nissan Fairlady Z Nismo“? Nors dabar tai atrodo neįprastai, yra bent 88 patys šauniausi policijos automobiliai visame pasaulyje, rašo autocar.co.uk.
Daugiau nuotraukų (28)
Superautomobiliais gaudo nusikaltėlius
Kaip ir daugelis policijos pajėgų, Čekijos policija reguliariai konfiskuoja išmaniuosius automobilius, kuriuos sukčiai įsigyja už neteisėtai gautas pajamas. Paprastai jie parduodami, o pinigai grąžinami vyriausybei, tačiau šiuo atveju 2011 m. „Ferrari“, iš pradžių nudažytas raudona spalva, buvo perdažytas ir paverstas policijos automobiliu už maždaug 2022 m. 11 000 JAV dolerių.
Čekijos valdžios institucijos teigė, kad jis bus naudojamas vogtiems automobiliams persekioti ir nelegalioms gatvės lenktynėms pažaboti – ir jį vairuos tik patikimiausi ir labiausiai apmokyti pajėgų vairuotojai.
Garsusis NSX su „Honda“ varikliais tebėra vienas garsiausių Japonijos sportinių automobilių. Šiaurės Amerikoje NSX buvo parduodamas kaip „Acura“, o šį konkretų modelį „Honda“ padovanojo Točigio prefektūrai centrinėje Japonijoje ir buvo skirtas modifikuotiems gatvės lenktyniniams automobiliams persekioti.
Visgi ne visiems policijos pareigūnams pasisekė įsėsti į vieną iš anksčiau matytų V8 varikliu varomų BMW sedanų: vietoj jų, daugumai pareigūnų iš Vokietijos teko važinėti vienu iš mažyčių „pandų“, turinčių 298 cm3 dviejų cilindrų darbinio tūrio variklį. Negreitas, bet neabejotinai pastebimas.
Meno saloje, Jungtinės Karalystės karūnos priklausomybėje, esančioje Airijos jūroje, kasmet rengiamos TT motociklų lenktynės. Tai garsios sunkios ir pavojingos lenktynės, vykstančios viešuosiuose keliuose ir kiekvieną vasarą sutraukiančios motociklų gerbėjus iš viso pasaulio.
2017 m. vietos policija, bandydama palaikyti tvarką, įsigijo „BAC Mono“, 170 km/val. 309 AG „kišeninį“ superautomobilį, skelbiama portale autocar.co.uk. Vos per 2,7 sekundės nuo 0 iki 62 km/val. greitį pasiekiantis automobilis yra bene arčiausiai supermotociklo esantis kelių automobilis.
Vienintelis jo vairuotojas turi aukštąjį vairuotojo išsilavinimą, taip pat vairuoja policijos motociklą ir yra susidūrimų tyrėjas.
Neaišku, kaip gerai apmokyti Dubajaus policijos vairuotojai, bet tikriausiai jie praeina daug papildomų testų (ir pakartotinių testų), kad galėtų sėsti prie vieno iš dviejų policijos pajėgų „Bugatti Veyrons“ vairo. „Veyron“ turi W16 variklį su keturiais turbokompresoriais, išvystantį 1000 AG ir galintį išvystyti maksimalų 253 km/h greitį. Manome, kad to visiškai pakanka Dubajaus lenktynininkams suvaldyti.
Pareigūnai – prie istorinių automobilių vairo
Policijos žinioje atsiduria ne tik galingi automobiliai, bet ir istoriniais antikvarais tapusios transporto priemonės.
Štai ankstesnis „Suzuki Jimny“ buvo gaminamas beveik 20 metų ir tose rinkose, kuriose jis buvo parduodamas, buvo beveik visa mažų visureigių rinka. 2018 m. pasirodė naujas modelis, kuris buvo dar mažesnis, tačiau atrodė dar madingiau ir turėjo gerokai patobulintą interjerą.
Kai kurios policijos pajėgos naudojo originalų „Lotus Cortina“, ir nors antrasis „Ford“ karšto sedano pavyzdys taip ir nesužavėjo vaizduotės kaip jo pirmtakas, „Lotus Cortina“ su 1,6 l dviejų kamerų Lotus varikliu vis dar yra labai mielas (ir greitas) daiktas.
Tikras B grupės ralio didvyris, buvo pagaminti tik 153 „Ford RS200“ egzemplioriai, kurių kiekviename už kabinos buvo sumontuotas turbokompresorinis BDA variklis. Esekso policija žaidė su idėja naudoti RS200 kaip eismo automobilius, ir mums norisi manyti, kad jie bent trumpą laiką aktyviai tarnavo kaip bandomieji automobiliai, nes šis automobilis pasižymi milžinišku šaunumo faktoriumi.
Didžiojo Mančesterio policijos mėgstamiausias automobilis, vienas policininkas, dabar jau išėjęs į pensiją, prisimena apie „Ford Capri 2.8i“: „Capri pralenkė savo laiką kaip persekiojimo automobilis, niekas negalėjo jų prarasti. Puikus, kai buvo sausas, bet kai buvo šlapias – o Dieve mano! Galinė dalis visada apsiversdavo, jei įvažiuodamas į posūkį per daug gazuodavai. Žiemą dažnai išimdavome įrangą ir į ją įdėdavome smėlio maišus, kad galinė dalis nesustotų“.
1991 m. „Camaro“ vis dar eksploatuoja Mičigano valstijos policija ir jis yra jos mokymo akademijoje Dimondalyje. Automobiliai buvo naudojami greitojo patruliavimo užduotims vykdyti, tačiau šis dabar yra pusiau pensijoje kartu su 1992 m. „Ford Mustang“ ir 1995 m. „Chevrolet Caprice“.
Viena iš svarbių tendencijų, į kurią verta atkreipti dėmesį – vis dažniau naudojami policijos automobiliai su elektra varomais varikliais, pavyzdžiui, „Mustang Mach-e“. Keletas jų jau važinėja visame pasaulyje, ir ši tendencija neabejotinai tęsis, ypač didėjant vieno įkrovimo nuotoliui, todėl juos bus galima naudoti kaip patrulinius automobilius.
Daugiau automobilių, su kuriais visame pasaulyje važinėja pareigūnai, galite pamatyti čia.
Parengta pagal autocar.co.uk.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.