Eksperimentą atlikęs vilnietis tokių reakcijų iš vairuotojų nesitikėjo: sulaukė net grasinimų

2022 m. gruodžio 21 d. 09:45
„Turėjau „socialinį eksperimentą“, kaip į tave žiūri žmonės, kai esi kelininkas/valytojas“, – savo patirtimi dalijosi Vilniuje gyvenantis Vytis. Jis išsinuomavo mini ekskavatorių, nes esą visi pigesni sniego kastuvai išpirkti, ir puolė „pramogauti“: pradėjo valyti viešas automobilių stovėjimo aikšteles, gatveles aplink namus. Apie šią patirtį Vytis sutiko pasikalbėti su portalu lrytas.lt.
Daugiau nuotraukų (17)
Vytis feisbuko paskyroje dalijosi ir vaizdo įrašais, kaip pats valo kelius, kiemus ir automobilių stovėjimo aikšteles.
„Taigi po netikėtos „kelininko“ darbo patirties galiu pasakyti, kad darbas sunkus jų ne dėl paties darbo, o dėl „įdomių žmonių“, kurie verkia, kad niekas nevalyta, bet kai valai – dar labiau verkia.
Sudeginau 20 litrų degalų, pravažinėjau 7,7 val. Susimokėjau 130 Eur už nuomą. Vaikui buvo didžiausia pramoga iki šiol, man, beje, irgi“, – sakė vyras. Jis suvokė – ant darbuotojų žmonės kartais plūsta visai be reikalo ir vis tiek lieka nepatenkinti.
Tad kam prireikė šio eksperimento? „Kai gruodžio 11 buvo didysis snygis, per kurį beveik visas Vilnius buvo sukaustytas ir negalėjo pajudėti, iš žmonių eilinį kartą pasigirdo „kelininkai vėl miega“ „kelininkai eilinį kartą nepasiruošę ir pan.“ – lrytas.lt sakė jis.
Su kolega padėjo tiek lengvųjų automobilių vairuotojams, tiek sunkiasvorei technikai, nors niekas netikėjo, kad su „Toyota RAV4“ ir „Suzuki Grand Vitara“ pavyks. Tądien darbdavosi iki nakties.
Jau tada pastebėjo, jog žmonės savo bėdas verčia kitiems: kalti orai, kelininkai, servisai ar pats automobilis. „Pakomentavus, kad galbūt yra svarbesnių objektų, negu mažos vietinės gatvelės, žinoma, kai kuriems tai nepatiko“, – dalijosi patirtimi jis.
„Pas mus prie namo tai pat stūksojo sniego krūvos ir nebuvo lengva išvažiuoti iš parkingo vietų ar požeminio parkingo. Atsirado siūlančių organizuoti bendrą namų talką, buvo tokių, kurie paskatino tokią iniciatyvą ir pasiūlė paskolinti sniego kastuvą, tačiau patys dalyvauti talkoje nepanoro.
Vienas žmogus nukasė įvažiavimą į požeminį parkingą, kad būtų lengviau išvažiuoti. Aš taip pat norėjau prisidėti, kad būtų visiem patogiau ir pradėjau ketvirtadienį ieškoti, kur nusipirkti sniego kastuvą. Kaip žinia, Vilniuje visi sniego kastuvai tą savaitę buvo išparduoti ir liko tik kainuojantys nuo 50 Eur“, – komentavo Vytis.
Tačiau pasitaikė proga išsinuomoti mažą ekskavatorių su didele nuolaida.
Socialinio eksperimento metu pirmiausia kilo problemos dėl ne vietoje paliktų automobilių: vieni vairuotojai trukdančius automobilius patraukė savo noru, kiti tik pasiginčiję.
Tuomet Vytis savo naująja technika pradėjo viešose automobilių stovėjimo aikštelėse valyti sniegą. Po kelių minučių vairuotojas savo automobiliu jį užstatė, o paprašius patraukti – iškeikė, nors galiausiai ir patraukė mašiną. Vytis pasakė ir tai, kad turbūt jiedu yra kaimynai, o pats „kelininkas“ nėra kelininkas, o to pačio daugiabučio gyventojas. Tik tada jis sulaukė atsiprašymo.
„Mūsų namas yra prie Lietuvos Hidrometerologijos tarnybos, vienas iš tarnautojų eidamas sustabdė mane ir pradėjo grasinti, kad turėsiu bėdų, jog verčiu sniegą ant jų teritorijoje esančios pievos (ta pieva kelių arų ir ten niekada niekas nieko nedaro“, – tęsė jis. – Kažkam telefonu skambino ir vis grasino, kad turėsiu daug bėdų: iš Aplinkos ministerija atvažiuos, gausiu baudų ir reiks man tą sniegą iš čia išvežti.
Išlipus padiskutuoti, kad aš valau viešą kelią, kuriuo dabar pats eina ir kad tas sniegas niekam nemaišo ir netrukdo, vis tiek savo aiškino ir ėjo toliau nuvalytu keliu pro mūsų namą. O pasiūlius eiti nenuvalyta dalim – atsisakė“.
„Čia norėčiau paklausti, ar tikrai Aplinkos ministerija nori, kad vežiočiau sniegą per visą miestą su sunkiasvore mašina ir deginčiau degalus bei didinčiau užterštumą ir taip užterštame Vilniaus mieste? Vietoj to, kad sniegas pastovės ant pievelės, kurioje niekas niekada nevyko“, – kėlė klausimą jis.
Dėl tokio darbuotojo elgesio vyras kreipėsi į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą ir po kiek laiko sulaukė direktoriaus atsiprašymo, dėl situacijos apgailestaujama. Pridurta ir tai, kad šio darbuotojo neatseks – mat įmonėje dirba keli šimtai darbuotojų.
Galiausiai Vytis skaičiavo, kad už vieną iš nuvalytų gatvelių gavo 20 eurų, už kiemą – 40 eurų. Aplink namus Šnipiškėse nieko negavo ir gyventojai net nepaklausė, ar prisidėti.
„Apibendrinant, visi labai skundžiasi, kad kelininkai nespėja arba visiškai nedirba, kad takai nenukasti. Tačiau elementariai nepasirūpina tinkamais daiktais arba patys neprisideda, kad situacija pagerėtų.
Todėl savo tokiu poelgiu ir paviešinimu noriu atkreipti visų dėmesį, kad taip, mes mokam mokesčius, tačiau tikrai būna situacijų sudėtingų ir reikėtų ne tik skųstis, tačiau ir patiems pasistengti, jog tokios situacijos netrukdytų mums“, – portalui lrytas.lt komentavo „kelininkas“.
„Kaip minėjau, tinkama transporto „apranga“ (padangos, juk patys su vasariniais bateliai neinam į lauką) ir pasiruošimas žiemai būtų pats pirmasis žingsnis išvengti didesnių problemų. Na, o kiemų savininkai galėtų ir pasportuoti su kastuvu vakare, sportas sveikata ir pykčio mažiau“, – atkreipė dėmesį gyventojas.
kelio valymasSniegasvalymo priemonė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.