„Gali atrodyti, kad eismas automobilių stovėjimo aikštelėse didelio pavojaus nekelia, nes teritorija ten nedidelė, o greitis dažniausiai mažas. Tačiau statistika rodo, kad būtent tokiose vietose rizika patekti į avariją yra didžiausia.
Dažniausiai viskas apsiriboja smulkiais įlenkimais, kai skubant ar dėl prasto matomumo vienas automobilis važiuodamas atbulomis atsitrenkia į kitą. Aišku, automobilių stovėjimo aikštelėse didelių avarijų, kuriose galėtų nukentėti žmonės, beveik nebūna“, – sakė „ERGO Kindlustus“ žalų departamento vadovė Estijoje Katerina Lepvalts.
Draudiminiai įvykiai automobilių stovėjimo aikštelėse sudaro didelę dalį visų nelaimingų atsitikimų Estijoje. Pagal Estijos eismo draudimo fondo (LKF) statistiką, pernai šalyje įvyko 33 200 eismo draudiminių įvykių, iš kurių 39 proc. buvo avarijos, kurios įvyko statant automobilį.
Bendras nuostolis siekė 14 mln. eurų. Vidutinis transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės draudimo nuostolis dėl įvykių stovėjimo aikštelėse buvo 1078 eurai.
„Kartais žmonės pamiršta pakelti rankinio stabdžio svirtį arba ji neveikia, todėl automobilis pradeda riedėti iš vietos. Dažniausiai tai yra tiesiogiai susiję su vairuotojo veiksmais, tačiau šiame vaizdo įraše situacija yra unikali – su niekuo panašaus nebuvau susidūrusi per visą savo ilgą karjeros laikotarpį“, – tvirtino K.Lepvalts.
Pats automobilio savininkas negalėjo paaiškinti, kas tiksliai atsitiko, teigdamas, kad automobilis kažkodėl pajudėjo ir pradėjo važiuoti stiklinių parduotuvės durų link. Draudimo įmonė atlygino beveik 6500 eurų žalą.
Norėdami išvengti nelaimingų atsitikimų automobilių stovėjimo aikštelėse turėtumėte būti atsargūs ir kantrūs.
„Avarijos dažnai nutinka naktį ir esant blogam orui, kai matomumas yra prastas. Prieš pradėdami manevrą, įsitikinkite, kad automobilio langai, veidrodėliai ir kameros nėra aprasojusios ar apšalusios. Tai gali užtrukti keletą minučių, bet tai nėra taip ilgai kaip įvykusi avarija ir dideli rūpesčiai po jos“, – pridūrė K.Lepvalts.
Deja, aikštelėje žalą padaręs asmuo iš įvykio vietos pasišalina gana dažnai.
„Tai niekada neturėtų būti daroma. Jei vairuotojo nėra transporto priemonėje, skambinkite policijai ir praneškite apie įvykį. Tik tokiu būdu galima užtikrinti, kad nukentėjusiojo transporto priemonei padarytos žalos atlyginimas vyktų sklandžiai, o pačiam kaltininkui nereikės bijoti, jog gali gauti baudą dėl pasišalinimo iš eismo įvykio vietos.
Taip pat nereikėtų pamiršti, kad įvykus eismo įvykiui dažnai atsiranda liudininkų arba visas įvykis užfiksuojamas stebėjimo kameromis“, – aiškino K.Lepvalts.
Išversta pagal rus.postimees.ee.