Sutaupyti galima net plaunant automobilį – paaiškino, kaip

2021 m. kovo 23 d. 10:08
Kaip paversti automobilio plovimą atsiperkančia investicija? Tradiciškai, atėjus pavasariui, daugelis automobilių savininkų suskumba vežti savo priemones į servisus, kur jų automobiliai išblizginami ir paruošiami naujam sezonui. Deja, tokios „procedūros“ kainuoja nemažai. Ir vis dėlto, yra išeitis, leisianti ne tik tinkamai pasirūpinti savo automobiliu, bet ir padėsianti atsikratyti papildomų išlaidų.
Daugiau nuotraukų (3)
Aukšto slėgio plovyklos jau kurį laiką yra automobilių ir nuosavų namų savininkų dėmesio centre. Ir nenuostabu, juk jos efektyviai nuplauna ne tik automobilį, bet ir tvorą, namo fasadą ir kitus didelio ploto objektus. Prekybos centro internete „Varlė.lt“ specialistai atkreipia dėmesį, kad prieš perkant aukšto slėgio plovyklą, reikia ne tik suprasti, kaip ji veikia, bet ir įvertinti svarbiausius parametrus.
Nepamirškite atkreipti dėmesio į šiuos aspektus
Prieš perkant bet kokį daiktą, verta apžvelgti visus rinkoje pateikiamus variantus ir įvertinti – kuris tinkamiausias jums. „Varlė.lt“ specialistas Aivaras Saniukas išskiria kelis svarbiausius aspektus, į kuriuos būtina atsižvelgti, kai rinksitės plovyklą.
Maksimalus slėgis. Suprantama, kad kiekvieną dieną tikrai nesinaudosite maksimaliu slėgiu, todėl būtinai patikrinkite, ar išsirinkta slėginė plovykla turi reguliavimo galimybę.
„Iki 130 bar slėgio plovyklą rekomenduojama rinktis kasdieniam neintensyviam naudojimui ir vieno automobilio plovimui. Galingesnius modelius, kurie pasižymi didesniu nei 130 bar slėgiu, verčiau rinktis tada, kai planuojate plauti sunkiai valomus paviršius bei didesnius plotus, tokius kaip: namo fasadas, tvora, akmeniniai laiptai ar kemperis“, – teigia A. Saniukas.
Purškiamo vandens temperatūra. Kitas dėmesio vertas svarbus parametras – maksimali vandens temperatūra. Daugelio įrenginių su vandens šildymo funkcija vanduo gali būti prišildomas nuo 40 iki 60°C. Šis skirtumas gal ir atrodo nedidelis, tačiau jis lemia plovimo efektyvumą. 40°C temperatūros vandenuo yra lengvai šiltas, o 60°C – gali net nudeginti jautrią odą. Aukšto slėgio plovykla su šildymo funkcija dažniausiai naudojama sudėtingiems nešvarumams įveikti.
Žarnos ilgis. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad žarnos ilgis nėra jau toks ir svarbus. Vis dėlto, būtent šis aspektas nulemia aukšto slėgio plovyklos naudojimo diapazoną ir naudojimosi patogumą.
„Pigiausi modeliai dažniausiai turi ne ilgesnes nei 5 metrų žarnas. Brangesni, neretai, dvigubai ilgesnes. Žinoma, jei išsirenkate slėginę plovyklą su ilga žarna – pasidomėkite, ar ji suvyniojama ant ritės. Tai gali padėti palaikyti tvarką sandėliuke ar garaže, kai ji nenaudojama. O be to, taip ir valymo darbus pradėsite greičiau, nes žarną išties lengva išvynioti ir ji nesusipina“, – teigia specialistas.
Talpykla plovikliui. Atkreipkite dėmesį į tai, ar aukšto slėgio plovykla turi galimybę naudoti ploviklius, nes kitu atveju išvalyti labai nešvarius paviršius praktiškai neįmanoma. Net didelio slėgio veikiamas vandens srautas nepajėgus pašalinti riebias dėmes ar įsisenėjusius nešvarumus. Efektyviam plovimui rekomenduojama naudoti putų antgalį, tvirtinamą tiesiai prie pistoleto. Taip ne tik perpus sumažinamos ploviklio sąnaudos, bet ir suformuojama tiršta puta, visai kaip automobilių plovykloje.
Antgaliai. Platus antgalių pasirinkimas leidžia įrenginį patogiai pritaikyti įvairiems valymo ir plovimo darbams. Pagrindinis antgalis – plokščios srovės, bet naudingi gali būti ir kiti priedai – juos naudojant galima išvalyti net lietaus latakus ar vamzdynus.
Aukšto slėgio plovyklos svoris. Jeigu žinote, kad dažnai įrenginį perkelsite iš vienos vietos į kitą, o ir paviršius nebūtinai bus plokščias bei lygus – rinkitės mažesnio svorio aukšto slėgio plovyklas.
Maitinimo šaltinis. Svarbu prisiminti, kad aukšto slėgio plovykla privalo būti prijungta prie vandens tiekimo ir maitinimo šaltinio.
„Paprastai pasirenkamos ir tokios alternatyvos kaip tvenkinys ar statinė su vandeniu. Svarbu, kad į aukšto slėgio plovyklos siurblį patenkantis vanduo būtų švarus, todėl būtina naudoti filtrą“, – teigia specialistas A. Saniukas.
Kaip ir kur galima panaudoti slėginę plovyklą?
Dažnai galime išgirsti mitą, kad aukšto slėgio plovyklos netinkamos mašinoms nuplauti, nes esą įmanoma sugadinti dangą. Specialistai šį mitą greitai paneigia.
„Iš tikrųjų taip nėra. Jos visos yra saugios naudojimui. Žinoma, jei yra atsilupusių dažų ar prie kėbulo tinkamai nepritvirtintų dalių, tokių vietų reikėtų vengti. Taip pat siūloma atkreipti dėmesį į pridedamus priedus bei antgalius. Komplektacijoje turi būti minkštas šepetys“, – pasakoja A. Saniukas.
Plaunant grindinį ar namo fasadą, galima naudoti maksimalų leistiną slėgį, nes žemo slėgio vandens srautas gali nepajėgti nuplauti įsisenėjusio purvo. Tik plaunant namo fasadą A. Saniukas pataria pasinaudoti vandens slėgio reguliavimo galimybe.
„Sienų plovimui galima naudoti maksimalų slėgį, tačiau kai vandens srautas artėja prie langų ar kitų jautresnių elementų, reikėtų sumažinti slėgį“, – teigia specialistas.
Vasarą ypač tampa aktualus terasos plovimas. Tik čia jau galioja truputį kitokios taisyklės. Šiuo atveju labai svarbu naudoti tinkamą terasai skirtą antgalį. Siekiant apsaugoti natūralias medienos alyvas, nerekomenduojama plauti su standartiniais antgaliais. Terasiniame antgalyje esantys purkštukai pritaiko slėgį pagal valymo paskirtį.
Automobilisplovimas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.