APVA teigimu, pastebimas itin didelis juridinių asmenų susidomėjimas, nors kompensacijos dydis yra toks pat, kaip ir fiziniams asmenims.
„Paskata elektromobilius perkantiems juridiniams asmenims galioja daugelyje pasaulio valstybių. Neabejoju, kad tai paskatins vis daugiau įmonių pereiti prie elektrinio transporto.
Tačiau itin svarbu, kad ir naujoji vyriausybė toliau išlaikytų tą pačią kryptį arba net daugiau skirtų dėmesio taršos, kurią sukelia transporto sektorius, mažinimui“, – sako Aplinkos apsaugos instituto, sukūrusio elektriniam transportui skirtą svetainę www.elv.lt, vadovas Alfredas Skinulis.
Bendrovės „Kia Auto“ atstovo Karolio Judzentavičiaus teigimu, vis tik kol kas pakankamai sudėtingas procesas elektromobilius perkantiems juridiniams asmenims užpildyti paraišką dėl subsidijos gavimo.
„Manau, kad reikėtų išaiškinimo dėl paraiškos užpildymo ir ypač išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažinimo vertinimo metodikos tiek automobilių pardavėjams, tiek klientams. Tai leistų išvengti galimų klaidų ir leistų įmonėms greičiau pereiti prie tvaraus transporto savo automobilių parkuose“, – sako „Kia Auto“ atstovas.
Nuo spalio 19 dienos paskelbtas pirmasis kvietimas, kuris suteikia teisę juridiniams asmenims kreiptis tik dėl subsidijos perkant naują M1 (lengvasis automobilis) ir M2 (autobusas) klasės elektromobilius. Iš viso pagal šį kvietimą iš Klimato kaitos programos lėšų numatyta skirti 2 mln. eurų, o bendra kompensacijos suma juridiniams asmenims sudaro 3,5 mln. eurų.
Subsidijos mokamos siekiant mažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį transporto sektoriuje ir gerinti oro kokybę.
Pagal Klimato kaitos programos priemonę „Elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims skatinimas“ numatyta 4 tūkst. eurų (su PVM) subsidija už kiekvieną naują M1 ir (ar) N1 klasės elektromobilį, o 10 tūkst. eurų (su PVM) subsidija – už kiekvieną naują M2 ir (ar) N2 klasės elektromobilį.
Papildoma 1 tūkst. eurų (su PVM) subsidija būtų skiriama už kiekvieną sunaikintą transporto priemonę.
Tvarka numato, kad bus finansuojami mažos apimties projektai, kuriems prašoma suma neviršija 14 500 eurų, ir vidutinės apimties projektai, kuriems prašoma finansavimo suma viršija 14 500 eurų, bet yra ne didesnė kaip 200 000 eurų.
Paraiškos projektų vertinimui atlikti priimamos iki tol, kol pakanka lėšų, skirtų finansavimo priemonei, bet ne trumpiau kaip 3 darbo dienas ir ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos.
Iki spalio 19-osios 4 tūkst. eurų subsidiją Lietuvoje galėjo gauti tik privatūs asmenys, perkantys naują elektromobilį. Perkantys naudotą elektromobilį gali gauti 1 tūkst. eurų subsidiją.