Skaitytojai ir tarnybos ragina vairuotojus Vilniuje vengti šių vietų: Karoliniškių (po viaduku), Geležinio vilko gatvės, Savanorių žiedo ir vadinamojo Edukologijos žiedo. Skaitytojų pranešimai apie patvinusias gatves lryto.lt portalą pasiekė iš daugelio sostinės gatvių.
Todėl nieko nuostabaus, kad, pavyzdžiui, Vilniuje spūstis sudarė giliose balose sustoję ir neužsivedantys automobiliai. Jų remonto sąskaitą vėliau išvydę vairuotojai gali nemaloniai nustebti.
Pakenkia vanduo
Anot specialistų, bandymas važiuoti per gilias balas dažnai baigiasi variklio hidrosmūgiu ir sukelia didžiulių nuostolių.
Jei važiuojant per gilią balą vanduo pasiekia oro paėmimo vamzdį, jis yra įsiurbiamas į automobilio variklį ir nepataisomai jį sugadina.
Dažnai per dideles liūtis tenka ne tik kviesti pagalbos kelyje tarnybą, kad ištrauktų automobilį iš vandens, bet ir keisti variklį.
Hidrosmūgio sukelti nuostoliai priklauso nuo automobilio ir gali svyruoti nuo 1,5 iki 10 tūkst. eurų. Vanduo daro žalą ne tiktai automobilių varikliams, bet ir elektros instaliacijai, elektronikos prietaisams, salonui.
Vandens sukelti elektronikos gedimai yra tikras galvosūkis automobilių meistrams – tenka spėlioti, kur slypi problema, nes elektros laidai ir prietaisai išdėstyti visame automobilyje, dažniausiai – sunkiai prieinamose vietose. Dėl to remontas gali trukti ilgai ir kainuoti brangiai.
Kaip elgtis keliuose per liūtį?
Geriausia išeitis – išvis nesėsti prie vairo ir palaukti, kol stichija aprims. Tačiau toli gražu ne visi turi tokią galimybę.
Smarkiai lyjant kelyje tyko ir kiti pavojai, pavyzdžiui, labai pailgėja stabdymo kelias. Vis dėlto jei negalite išvengti kelionės, pamatę gilią balą ieškokite aplinkinių kelių.
Jei jau važiuojate per balą, darykite tai ypač lėtai, kad nesukeltumėte bangų, nes jos pavojingos ir jūsų, ir aplinkiniams automobiliams.
Blogiausias pasirinkimas – automobiliu šturmuoti balą. Kai kurie vairuotojai, ypač turintys visureigius, įsitikinę, kad jei dideliu greičiu įvažiuos į balą, jiems pavyks ištaškyti vandenį į šalis ir sėkmingai pervažiuoti.
Tačiau tai didžiulė klaida. Greitai įvažiavę į balą ne tik galite prarasti automobilio kontrolę ar įlėkti į naujai atsivėrusią duobę – subangavęs vanduo tik dar lengviau gali patekti į variklį ir jį sugadinti.