„Hyperloop One“ atskleidė, kaip veiks 1100 km/val. greičiu lekiantis Dubajaus traukinys

2017 m. kovo 28 d. 21:39
Kol potencialūs konkurentai „Arrivo“ dar tik stato bandomąsias transporto linijas, „Hyperloop One“ tiksliai apibrėžė visą būsimos sistemos veikimo schemą.
Daugiau nuotraukų (7)
Projektą nuo startuolių programos pradėjusi kompanija praėjusių metų pradžioje paskelbė pasirašiusi sutartį su Dubajaus kelių ir transporto tarnyba.
Tolimesnis žingsnis – įvertinti galimybes įrengti „Hyperloop“ liniją tarp Dubajaus ir Abu Dabio.
Buvo pristatyta galutinė „Hyperloop One“ koncepcija, pagal kurią ateities transporto sistemos greitis sieks maždaug 1100 km/val. Įprasta dviejų valandų kelionė nuo Dubajaus ir Abu Dabio ateityje truks vos 12 minučių.
Automobilių neprireiks
Futuristinės transporto sistemos kūrėjai sukūrė siužetą, kuriame išdėstė esminius jos veikimo principus.
„Hyperloop“ bus pateikiamas tarp kitų transporto priemonių išmaniojo įrenginio programėlėje. Pasirinkus tokį keliavimo būdą taip pat bus pateikiamas maršrutas iki artimiausių įlaipinimo vartų.
Kaip galimos susisiekimo priemonės trumpiems atstumams įvardinamos futuristinės kabinos.
Todėl ir vartų numeris žymės konkrečią kabiną, kurią panašiai kaip prašmatniame traukinyje bus galima rinktis pagal poreikius. Norintys keliauti pigiau galės sėsti į bendras kabinas, o tie, kurie galės sau leisti, įsitaisys mažesnėse kabinose.
Visgi kitaip nei dabartiniuose traukiniuose, kabinos nebus stacionarios ir veiks kaip autonominiai taksi. Keleiviai jomis galės naudotis „nuo durų iki durų“.
Kabinos judės prie išvažiavimų, kuriuose po keturias bus grupuojamos į kapsules. „Hyperloop One“ skaičiuoja, kad vienu metu veiks 120 tokių kabinų, kurios per valandą pergabens daugiau nei 8500 keleivių.
Kiekvienoje kapsulėje bus trys keleivinės kabinos ir viena krovininė.
Pasiekus paskirties stotį kabinos atsiskirs nuo kapsulės ir keleivius nugabens iki galutinio kelionės tikslo.
Sulaukė konkurentų
Didelis dėmesys yra skiriamas ir krovinių gabenimui. Ilgą laiką „Hyperloop One“ buvo apibrėžiama ne kaip keleivių transporto tinklas, o greitam krovinių pervežimui skirta sistema.
Neatitiktinai didžiausias šio futuristinio projekto investuotojas yra trečia pagal dydį pasaulyje terminalų valdymo kompanija „DP World“. Ji tam skyrė 50 mln. dolerių (46 mln. eurų), o bendros „Hyperloop One“ investicijos siekia 160 mln. dolerių (147 mln. eurų).
Pirmąją veikiančią liniją kompanija ketina įrengti per pirmąjį šių metų ketvirtį Las Vegase. Susidomėjimą ateities transporto sistema taip pat išreiškė Suomijos ir Danijos vyriausybės.
„Hyperloop One“ turi potencialų konkurentą – vieno iš idėjos iniciatorių, buvusio projekto vadovo Brogano BamBrogano kartu su trimis buvusiais kompanijos darbuotojais paskelbtą nepriklausomą startuolių programą „Arrivo“.
Keturiese jie netgi kreipėsi į teismą pareikšdami kaltinimus „Hyperloop One“ vadovams dėl lėšų švaistymo ir grasinimų, kai ant vieno iš jų darbo stalo buvo palikta kilpa.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.