Vanduo net visureigius apsėmė iki durelių, o lengvieji automobiliai vos yrėsi per purviną vandenį.
Vairuotojai nepabūgo važiuoti net pro ženklą, nukreipiantį į antrą eismo juostą, nors nežinojo, kas slypi po vandeniu.
Tokios sąlygos automobiliams itin pavojingos – gilios balos kelia pavojų ne tik eismo saugumui, bet ir automobilio mazgams.
Portalas lrytas.lt pataria, kaip elgtis, jei kelyje užklupo liūtis.
1. Venkite nežinomų gatvių. Kai gatvė yra virtusi purvino vandens upe, nesimato duobių ir nelygumų. Važiuodami nežinoma gatve galite pataikyti į duobę ir prakirsti padangą ar sulankstyti ratlankį.
2. Sumažinkite greitį. Tai svarbu dėl dviejų priežasčių – pirma, važiuojant per vandenį stipriai suprastėja padangų sukibimas su asfaltu ir automobilis ima akvaplanuoti, o tai gerokai ištęsia stabdymo kelią.
Antra, staigaus niurktelėjimo sukelti purslai gali patekti į variklio skyrių ir sukelti hidrosmūgį – tai reiškia, kad į variklį patekęs vanduo susimaišo su degalais ir degimo kameroje žaibiškai virtęs garais sugadina variklio vožtuvus ar stumoklius.
Pasakojimai, kad staigus važiavimas per balą tik apsaugo nuo hidrosmūgo ir išstumia vandenį į šonus, yra mitas.
3. Nevažiuokite į balą, gilesnę nei automobilio dugnas. Važiuojant per gilesnę balą, net lėtai, taip pat yra rizika, kad vandens pateks į variklį, be to, gilesnėje baloje vanduo gali imti sunktis ir pro automobilio dureles bei užpilti elektros sistemą.
4. Pasirinkite aukščiau esantį kelią. Jei liūtis nesiliauja, o važiuoti būtinai reikia, pasirinkite maršrutą, kuriame nereikėtų leistis į didelę pakalnę, nes labai tikėtina, kad tokioje vietoje formuosis giliausios balos ir galite įstrigti.
5. Sustokite ir palaukite. Geriausias būdas įveikti liūtį – tiesiog per ją nuvažiuoti. Lietuvoje stiprus lietus paprastai nesitęsia ilgiau, nei kelioliką minučių, todėl staiga upėmis virtusios gatvės liūties pikui praėjus taip pat greitai nuslūgsta.