Tokių keleivių pasitaiko retai: Kaune troleibusu važiavęs šuo sukėlė tikrą sumaištį

2024 m. birželio 16 d. 08:07
Kartais į viešąjį miesto transportą patenka ir juo važiuoja ne tik šeimininkų lydimi, bet ir nuo jų pasprukę šunys. Taip neseniai nutiko ir Kaune. Neženklintas nedidelis keturkojis stotelėje iššoko iš troleibuso tiesiai į gatvę ir ten sukėlė tikrą sumaištį.
Daugiau nuotraukų (5)
Gegužės 28-osios popietė tapo išbandymu vienam mišrūnui ir jį gelbėti puolusiai kaunietei Nijolijai Mačerauskienei.
Drauge su gatvėje pagautu šunimi ir ją lydėjusia moterimi į „Lietuvos ryto“ redakciją atėjusi kaunietė papasakojo keistą istoriją, kad šuo iššoko iš troleibuso ir prašė pagalbos.
Pasimetėlį rudą mišrūną į gyvūnų globos namus „Mindraja“, esančius Marijampolėje, išsivežė jo darbuotojai, nes ši įmonė rūpinasi Kauno beglobiais gyvūnais.
Keturkojis puolė į gatvę
N.Mačerauskienė pasakojo, kad ėjo į Griunvaldo stotelę, iš kurios troleibusu ketino važiuoti namo į Aukštuosius Šančius.
Staiga stotelėje sustojo jai netinkamas troleibusas, pro atsidariusias galines duris išlipo trys merginos ir iššoko šuo. Tai nutiko apie 13 valandą 30 minučių.
„Nemačiau, ar jis iššoko pats, ar jį kas nors išmetė. Šuo buvo sutrikęs, puolė į gatvę, vos nepateko po pro šalį važiavusio automobilio ratais“, – pasakojo kaunietė.
Išsigandusi, kad keturkojis žus, moteris puolė paskui jį, pati vos išvengusi mašinos smūgio pačiupo šunį ir atsinešė prie stotelės. Tai matė nemažai tuo metu visuomeninio transporto laukusių žmonių.
Skubios pagalbos nesulaukė
Žmonės pradėjo svarstyti, ką daryti. Kažkas šunį pagirdė vandeniu. Nedidelis rudo kailio patinėlis buvo be pavadėlio, ant kaklo buvo užsegtas tik pilkas siauras dirželis. Viena moteris nuo savo rankinės nusegė ilgą diržą ir jį panaudojo kaip pavadį.
N.Mačerauskienė pasakojo, kad žmonės jai patarė skambinti bendruoju pagalbos telefonu. Ji taip ir padarė.
„Man pasakė, kad turiu laukti, kad policija atvažiuos, bet negreitai, nes yra skubesnių darbų“, – pasakojo moteris.
Lauke tvyrojo karštis, kaunietė ir kita moteris, kuri paskolino savo rankinės diržą, pagalbos laukė valandą ir nusprendė, kad reikia veikti pačioms.
Jos su šunimi atėjo į netoli esančią „Lietuvos ryto“ redakciją ir žurnalistų paprašė padėti.
Patarė kreiptis į veterinarą
Kauno miesto beglobiais ar pasimetusiais gyvūnais rūpinasi Marijampolėje įsikūrusių gyvūnų globos namų „Mindraja“ atstovai. Paskambinus nurodytu telefono numeriu šie patarė, kad tokiais atvejais, kai šuo pasimeta, geriausia jį nugabenti į artimiausią veterinarijos kliniką.
Jei šuo pažymėtas, veterinarijos gydytojas iš karto nustatys jo šeimininką ir su juo bandys susisiekti.
Jei to padaryti negalima, pažadėjo, kad gyvūno paimti atvyks, bet reikės laukti apie 50 minučių, nes tuo metu prieglaudos darbuotojai buvo Marijampolėje.
Moterys nusprendė, kad lauks gyvūnų globėjų pagalbos. Nurimęs iš pažiūros gerai prižiūrimas šuo meiliai vizgino uodegą, leidosi glostomas, noriai lakė vandenį, dairėsi į praeivius, nelojo ir nesiblaškė. Kai netoli sustojo lengvasis automobilis ir iš jo išlipo keleivis, keturkojis norėjo į jį įšokti.
Vyksta iš Marijampolės
Nepraėjus valandai atvyko „Mindrajos“ darbuotojas Kastytis Girdauskas. Vyras nešiojamuoju aparatu patikrino, ar šuo yra ženklintas, bet to nebuvo padaryta ir iš karto nustatyti šeimininko nepavyko.
Vyras apžiūrėjo ir keturkojo dantis. „Jam – maždaug treji metai, nes dantys gražūs, aštrūs. Kai šunys sulaukia ketverių metų, jų dantys jau būna pradėję dilti“, – pasakojo K.Girdauskas. Gyvūnų globos namų darbuotojas tą dieną jau antrą kartą važiavo į Kauną, iš viso tą dieną paėmė keturis beglobius ar pasiklydusius šunis.
„Pranešimus gauname iš skubios pagalbos centro arba skambina patys žmonės. Dirbame ir dieną, ir naktį. Keturkojai pasiklysta, būna išmetami. Kartais jie lieka be šeimininkų, nes šie miršta“, – pasakojo vyras.
Paimtą mišrūną K.Girdauskas nusivedė į savo automobilį. Sakė, kad pasimetėlis, kaip ir kiti į prieglaudą patenkantys gyvūnai, 14 dienų praleis karantine. Tuo metu jis bus paženklintas, paskiepytas, gaus vaistų nuo kirminų.
Į prieglaudą patekusių keturkojų nuotraukos iš karto paskelbiamos gyvūnų globos namų svetainėje. Maždaug pusės nelaimėlių šeimininkai atsiranda. Jei ne, jiems ieškoma naujų namų.
„Gaila, kad ne visi žmonės savo augintinius pažymi. To dažniau vengia vyresni. Jei šuo būtų paženklintas, rasti tikruosius jo namus būtų paprasčiau“, – tikino K.Girdauskas.
Bešeimininkių keleivių pasitaiko retai
Greta Makūnaitė
Bendrovės „Kauno autobusai“ atstovė
„Kaune gyvūnai nemokamai vežami krepšiuose, pintinėse, narveliuose. Krepšiuose ir pintinėse vežami šunys privalo būti su antsnukiais, išskyrus šunis, kuriems dėl jų veislės antsnukiai nepritaikyti.
Konfliktų dėl vežamų gyvūnų būna labai retai.
Toks įvyko prieš metus. Vairuotoja sustabdė transporto priemonę dėl kitų keleivių saugumo, nes vienas keleivis, kuris važiavo su nemažo dydžio keturkoju be antsnukio, atsisakė palikti transporto priemonę.
Viešuoju transportu vežamas gyvūnas turi netrikdyti kitų keliaujančiųjų ir nekelti pavojaus jų sveikatai – keturkojis gali išgąsdinti mažuosius keleivius, turėti neigiamą įtaką sergantiems alergija ar turintiems kitų sveikatos sutrikimų.
Minimu gegužės 28-osios atveju peržiūrėjome vaizdo įrašus tose transporto priemonėse, kurios panašiu metu buvo minimoje stotelėje ir kurios turi vaizdo stebėjimo sistemą. Keturkojis nebuvo pastebėtas. Galbūt šuo pateko į transporto priemonę vairuotojo nepastebėtas, o keleiviai artimiausioje stotelėje jį tiesiog išleido.
Atvejų, kai šunys patys patenka į autobusus ar troleibusu, būna, bet labai retai.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.