Tarnyboms vis sudėtingiau pasiekti nelaimės ištiktuosius: daugiabučių namų kiemai – prigrūsti automobilių

2024 m. kovo 16 d. 19:12
Raimonda Mikučionytė
Panevėžyje skubios pagalbos tarnybų specialistai neslepia, kad plečiantis miestui, vis sudėtingiau privažiuoti prie daugiabučių namų. Automobilių daugėja, daugelyje Panevėžio gatvių juos statyt dažniausiai, tad tenka „spaustis“ kiemuose.
Daugiau nuotraukų (3)
Tvarkingiau statyti automobilius
Dėl automobilių gausos, netvarkingo jų statymo, įvykus nelaimei, specialistams tenka palikti transporto priemonę ir iki reikiamos vietos bėgti kelis šimtus metrų. Ugniagesiai ir greitosios medicinos pagalbos specialistai sako, kad pokyčiai daugiabučių namų kiemuose – būtini, bet pripažįsta – gyventojai turėtų tvarkingiau statyti automobilius.
Ligonius tenka nešti
Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties direktorė Rūta Ramoškienė sako, kad dėl neprivažiuojamų daugiabučių namų kalti ir gyventojai.
„Nelaimės atveju, norint pasiekti tikslą, su kliūtimis susiduria ne tik greitosios pagalbos, bet ir gaisrinės automobiliai. Daugiabučių namų kiemai maži, gyventojai nesistengia tvarkingai sustatyti automobilių, dažnai iki reikiamos laiptinės tenka važiuoti ir per šaligatvius. Negalime greitosios automobilio pastatyti toliau nuo laiptinės, nes dažnai tenka ligonius nešti“, – pasakojo R.Ramoškienė.
Sudėtingiausia vakarais
Pasak įstaigos vadovės, ypatingai sudėtinga situacija kiemuose vakarais.
„Vakare, kai automobilių pristatytas visas kiemas, prasibrauti iki reikiamos vietos – sudėtinga. Tiesa, greitosios pagalbos automobiliams šiek tiek lengviau laviruoti, nei gaisrininkams. Jų automobiliai didesni, o kai reikia kopėčias iškelti?“, – svarstė R.Ramoškienė ir išsakė nuomonę apie perspėjamuosius ženklus.
Žmonės turi keisti požiūrį
„Perspėjamieji ženklai padėtų tuo atveju, jei gyventojai tinkamai reaguotų į juos ir laikytųsi taisyklių. Pavyzdžiui, yra J.Bielinio gatvė, kurioje uždrausta automobilius parkuoti vienoje gatvės pusėje. Draudimas yra, bet gyventojai to draudimo nesilaiko ir nedidelėje gatvėje stato automobilius po draudžiamais ženklais. Žmonėms reikia keisti požiūrį“, – sakė GMP stoties vadovė ir prisiminė dar vieną atvejį.
„Greitosios pagalbos automobilis atvyko į daugiabutį namą ir abu brigados nariai nuėjo iki ligonio, kai grįžo, buvo aprėkti atvažiavusio automobilio vairuotojo. Esą jis negali pravažiuoti ir labai skuba. Žmogus net nepagalvojo, kad medikai gali atvykti pas jo artimuosius. Juk ne šiaip paliekamas greitosios automobilis. Medikams svarbi kiekviena minutė, nes ne medikai ieško paciento, o pacientas ieško mediko“, – aiškino R.Ramoškienė.
Kiemai prigrūsti automobilių
Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė sakė, kad Panevėžio mieste dar nebuvo tragiškų atvejų.
„Nepasitaikė atvejų, kad gaisras išplistų ar žūtų žmonės, ugniagesiams negalint privažiuoti prie gaisro židinio. Tačiau tai, kad daugiabučių namų kiemai prigrūsti automobilių – problema. Ypač sudėtinga privažiuoti automobiliui su ištraukiamomis kopėčiomis. Kita vertus, planuojant miestą ir statant jį, niekas negalvojo, kad šeimos turės ne po vieną automobilį, o kelis. Todėl privažiuoti prie gaisro židinio – problematiška“, – pripažino V.Vaiginytė.
Trukdo ir medžiai
Pasak V.Vaiginytės, daugiabučių namų kiemuose gaisrininkams trukdo ne tik automobiliai.
„Trukdo ir medžiai, kurių yra prisodinta nemažai. Jeigu reikia per medžius išketi kopėčias, tai ugniagesiai vargsta. Be to, yra daugiabučių, kurių kiemai užtverti šlagbaumais. Tada reikia ieškoti, kas pakeltų užtvarą. Dar yra blogai, kad automobiliais užstatomi hidrantai ir ugniagesiai negali prisijungti prie jų. Būtų gerai, kad daugiabučių namų kiemuose būtų praplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, bet tai jau ne gaisrininkams reikia spręsti“, – svarstė specialistė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.