„Tikimės, kad atvažiavusi minia priims, kad, iš to ką dabar girdime, vis tik yra prasmės skirstytis. Bet tam, kad tas procesas būtų sėkmingas, norėtųsi, kad išvažiavimas nebūtų toks pat komplikuotas kaip atvažiavimas. Kaip organizatoriai ir koordinatoriai atvažiuojant susidūrė su ta problema, kad transportas negalėjo judėti automagistralėmis su policijos palyda“, – ketvirtadienį neeiliniame Seimo Kaimo reikalų komiteto (KRK) posėdyje teigė R.Juknevičius.
„Automagistralėmis ne vieną lėtai judančią koloną policija yra lydėjusi ir nebuvo problemų. Bet šiuo atveju traktoriams tokia galimybė nesudaroma. Už tai ir prašome, tai yra Kelių direkcija ir Policijos departamentas turi rasti sprendimus, nes naktį pašals, bus ištisas ledas ir galime turėti avarijų“, – komentavo jis.
ELTA primena, kad ketvirtadienį Vilniuje tęsiasi į sostinę traktoriais suvažiavusių ūkininkų protestas. Akcijos dalyviai antrą dieną protestuoja prie Vyriausybės.
Jo organizatorė LŽŪT Vilniaus miesto savivaldybei pateikė prašymą akciją pratęsti. Vis dėlto, savivaldybės atstovai nurodė, kad tokios galimybės nėra, nes tai nėra numatyta Susirinkimų įstatyme.
Trečiadienį į protesto akciją susirinko keli tūkstančiai ūkininkų, o į Vilnių suvažiavę apie 1,3 tūkst. traktorių. Jos metu žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas susitiko su ūkininkais, lipo ant mitingo scenos, tačiau protestuotojų buvo nušvilpti.
I.Hofmano teigimu, ūkininkai liko nusivylę ministrais, esą tą buvo galima matyti iš ūkininkų reakcijų.
Prie LŽŪT organizuojamos akcijos taip pat prisijungė ir Privačių miško savininkų asociacija, sostinėje matyti stovinčių protesto miškovežių.
Dar nežino, kada pajudės
Kaip portalui lrytas.lt kalbėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas, kol kas nėra aišku, kada protestuojantys ūkininkai išvažiuos iš Vilniaus. 16 val. pasibaigus protestui, laukiama žinių iš Kelių direkcijos, ar bus gauta policijos palyda.
Bet kokiu atveju, bus stengiama aplenkti spūstis, kad miesto eismas nesutriktų. Iš anksto skelbtoje kelias dienas truksiančio protesto programoje buvo numatyta, kad sunkioji žemės technika penktadienio rytą, 9 valandą išvažiuos iš Vilniaus.
Viliamasi, kad grįžtantiems ūkininkams bus leista važiuoti automagistralėmis ir nereikės pasirinkti ilgesnio maršruto aplinkiniais keliais.
Kaip jau buvo žinoma, protestuotojai, vykdami į Vilnių, nebuvo lydimi pareigūnų, nors mieste policija ir reguliavo eismą, prižiūrėjo tvarką.
Kelionė į sostinę su sunkiąja žemės technika nebuvo lengva, kai kurie vyko ir kelias dienas. R.Juknevičiaus žiniomis, ūkininkai nepateko į avarijas, nors kelias vietomis buvo padengtas plikledžiu, kai kuriuos ruožus buvo nelengva įveikti dėl reljefo. Priduriama ir tai, kad žemės ūkio technika važiuoja su universaliomis padangomis, o ne tik žiemai pritaikytomis padangomis, todėl būna tokių vietų, kur galima tikėtis ir masinių avarijų.
Dėl saugumo ir noro sukelti kuo mažiau nepatogumų vilniečiams, siekiama gauti policijos palydą, paskui kurią ūkininkai galėtų išvykti į Vilniaus ir namo grįžti automagistralėmis.
Protestuotojai žada sostinę palikti tokiais pačiais keliais, kaip ir ją pasiekė. Tačiau konkretus maršrutas priklausys nuo lydinčių pareigūnų sudaryto maršruto, jei tokia pagalba bus.
R.Juknevičius dar kartą padėkojo palaikiusiems ir apgailestavo, jei protestas sukėlė tam tikrų nepatogumų miestiečiams. „Organizatorių vardu labai noriu padėkoti, kad nors protestas ir sudėtingas, bendromis jėgomis su Vilniaus policijos vyriausiojo komisariato kolektyvu bendradarbiavome ir ieškojome techninių sprendimų“, – teigė jis.