Kelių priežiūros vairuotojas Danielius Petrulevičius nuolat kelyje. Smarkiau atšalus ir sningant, kelius reikia ištisai valyti ir barstyti. Šaltukui paspaudus daugiau kaip 10 laipsnių, įprastos ledo tirpinimo priemonė – druska – neveikia. Reikia specialių.
„Darome tam tikrą druskos tirpalą. Jį sotiname tiek natrio, tiek kalcio chloridu ir tokiu būdu sugebame pasidaryti tirpalą, kuris sugeba veikti net esant žemesnei temperatūrai. Matysime, kokia situacija dėliosis toliau, tada pradėtume naudoti ir magnio chloridą“, – pasakoja „Grindos“ atstovas Egidijus Steponavičius.
Kelininkai prašo ir vairuotojų pagalbos – keliuose būti budriems ir vairuoti atsakingai.
„Druska yra maišoma su specialiu kalcio chlorido tirpalu, tai leidžia jai efektyviau veikti žemoje temperatūroje. Dedamos visos maksimalios pastangos saugiam eismui užtikrinti, žinoma, nepakaks vien kelininkų pagalbos. Vairuotojams reikia būti ypač budriems ir atsargiems, nes sąlygos – sudėtingos“, – perspėja „Kelių priežiūros“ atstovas Rimantas Zagrebajevas.
Kelio paviršius gali keistis sankryžose, miško proskynose, dažniau ledu užsitraukia tiltai ir viadukai. Ypač atsargiai derėtų važiuoti žvyrkeliais.
„Žvyrkeliuose greideriai atlieka dangos šiurkštinimo darbus, tačiau ir čia reikia išlaikyti budrumą, nes tie keliai yra žiemiški ir visiškai kitos vairavimo sąlygos“, – priduria R.Zagrebajevas.
Nors pagrindinės magistralės ir didžiųjų miestų gatvės prižiūrimos visą parą, pavojingiausia važiuoti anksti ryte – nuo 4.00 val. iki 8.00 val.
Vairavimo mokytojas, saugaus eismo specialistas Artūras Pakėnas bijantiems slidžių kelių ir nemokantiems jais važiuoti turi praktišką patarimą.
„Nevažiuoti – jeigu susidaro tokios nepriimtinos sąlygos, tai geriau nevažiuoti. Aš neturiu visureigio, todėl nelendu į purvynus. Turiu klasikinį automobilį, sedaniuką, todėl važiuoju asfaltu. Tai – mūsų pasirinkimas.
Norint drąsiai ir užtikrinti išmokti važiuoti slidžiu keliu – reikia mokytis. Yra daug vietų kur galima mokytis. Manau, kad Lietuva, ko gero, pirmauja tarp Baltijos valstybių autodromų skaičiumi. Jų yra penki – visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tereikia noro ir pasiryžimo, daugiau nieko“, – vairuotojus mokytis paragina A.Pakėnas.
Saugiai pasimokyti važiuoti slidžiu keliu, jau galima ir privačiose trasose. Svarbu nepamiršti, kad be įgūdžių vairuoti slidžiame kelyje, riziką paslysti mažina ir protingas greitis, geros žieminės padangos.