Atitinkamą balsavimą inicijavusi merė Anne Hidalgo neketina pratęsti sutarčių su trimis šių transporto priemonių nuomos operatorėmis. „Nuo rugsėjo 1-osios Paryžiuje nebeliks nuomojamų paspirtukų“, – sakė A. Hidalgo.
Už elektrinių paspirtukų uždraudimą balsavo beveik 90 proc. „referendumo“ dalyvių. Tiesa, aktyvumas nesiekė nė 8 proc. Nors šių viešų konsultacijų rezultatai nėra įpareigojantis, merė ketina juos įgyvendinti.
Miesto tarybos narė respublikonė Rachida Dati apkaltino merę balsavimu „demagogiškai nukreipus dėmesį nuo savo nesugebėjimo užtikrinti taisyklių laikymąsi“.
Paspirtukų nuomotojai piktinosi, kad nebuvo pakankamai informacijos apie balsavimą ir nebuvo galima balsuoti elektroniniu būdu, o tai galimai būtų paskatinę „referendume“ dalyvauti daugiau jaunų žmonių.
Paryžiuje šiuo metu nuomai skirta apie 15 000 elektrinių paspirtukų. Trys juos siūlančios bendrovės – „Lime“, „Tier“ ir „Dott“ – dabar turės juos visiškai pašalinti iš miesto.
Draudimas nepaveiks privačiai turimų paspirtukų. Manoma, kad ateinančiais mėnesiais išaugs šių transporto priemonių pardavimas. Pernai Prancūzijoje parduota 700 000 jų vienetų. Paryžius, 2018-aisiais pradėjęs nuomoti elektrinius paspirtukus, buvo vienas pirmųjų tarp Europos miestų šioje srityje.