Šią Kauno perėją vadina miesto gėda: „Didelė rizika, kad pakryps vežimėlis ir vaikas susižeis arba mama nudribs“

2023 m. kovo 22 d. 05:58
Pačiame Kauno centre esanti požeminė perėja jau daugelį metų kelia galvos skausmą vaikų vežimėlius stumiantiems tėvams ir neįgaliesiems. Čia esanti speciali nuovaža per stati, o žiemą dar ir slidi.
Daugiau nuotraukų (5)
Norėdami ties Vilniaus gatve kirsti judrią Birštono gatvę kauniečiai bei miesto svečiai turi naudotis požemine perėja.
Vienoje perėjos pusėje įrengta nuovaža su papildomais laiptais ir turėklais, skirta tėvams su vežimėliais.
Perėją laiko miesto gėda
„Kai dukrą vežioju vežimėliu po Kauno centrą, niekada nekeliauju požemine perėja, nebent vežimėlį kas nors padeda laiptais nunešti. O jei ne, tuomet turiu eiti per gatvę, bet ten važiuoja daug mašinų. Ir niekas nesiima spręsti problemos“, – „Laikinajai sostinei“ sakė kaunietė Jovita.
„Gėda! Perėja visiškai nepritaikyta tėvams su vaikų vežimėliais. Na, nebent vaikų nemylinčios kamikadzės gali ryžtis stumti savo brangenybes slidžiu betonu 45 laipsnių kampu.
Slidu, nepatogu, didelė rizika, kad pakryps vežimėlis ir vaikas susižeis arba mama nudribs“, – į problemą viešai atkreipė dėmesį ir rašytoja Vaiva Rykštaitė.
Vadina senas skauduliu
Didžiulę bėdą čia mato ir Kauno neįgalieji. Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė Jolanta Beresnevičienė papasakojo, jog jie priversti keliauti ne per požeminę perėją, o per pačią gatvę ir tikėtis, kad nenutiks nelaimė.
„Tai yra didelis skaudulys. Ši perėja neįgaliam žmogui neįveikiama. Pati mačiau žmogų su vežimėliu, kuris Birštono gatvę pervažiavo ne per perėją. Man ir pačiai teko taip kirsti gatvę“, – sakė J.Beresnevičienė.
Savivaldybė, regis, ir tikisi, kad neįgalieji tokiu būdu kirs gatvę – ties ta vieta, kur neįgalieji kerta judrią gatvę, viršutinės perėjos nėra, tačiau nuimti borteliai, kad būtų patogiau nuvažiuoti ir užvažiuoti vežimėliu.
Kitas variantas patekti į kitą gatvės pusę – daryti lankstą. Galima vykti per perėją, kuri Birštono gatvę jungia su Gertrūdos gatve.
„Mes per posėdžius kreipėmės į savivaldybę – yra įkurta Neįgaliųjų reikalų taryba. Nežinau, ar į tuos siūlymus neįsiklausoma, ar taryba nėra veiksni ir nieko nedaro.
Tie klausimai dėl aplinkos pritaikymo neįgaliesiems – labai svarbūs. Pereiti per judrią gatvę vis dėlto yra problema“, – šnekėjo Kauno krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė.
Žada kapitalinį remontą
Kauno miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis paaiškino, kodėl pačiame miesto centre esanti perėja yra tokia, kokia yra.
„Dėl palyginti žemų lubų nebuvo techninių galimybių, kaip atliekant paprastąjį remontą sumažinti nuovažų kampą, tad perėja pritaikyta judėjimui pagal esamas galimybes“, – pabrėžė jis.
Vis dėlto yra ir gerų žinių – jau pasirašyta sutartis dėl kapitalinio remonto projekto rengimo.
„Šiuo metu perėjos būklė nėra avarinė, tačiau atsižvelgiant į didžiulius ja besinaudojančiųjų srautus norima ją geriau pritaikyti gyventojų poreikiams.
Kol kas kauniečiams siūloma naudotis pandusais, kurie turi per vidurį laiptelius vedančiajam asmeniui.
Greitu metu čia planuojame pradėti darbus. Požeminė perėja bus dar labiau pritaikyta patogiai judėti – čia planuojama įrengti keltuvą neįgaliųjų vežimėliams“, – tikino A.Pakalniškis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.