Įsidėmėkite: kada būtina subalansuoti, o kada – suvesti ratus

2022 m. lapkričio 13 d. 17:44
Lapkričio 10 – paskutinė diena, kai dar buvo galima eisme dalyvauti automobiliui su vasarinėmis padangomis. Kodėl svarbu padangas ne tik pasikeisti, bet prižiūrėti jų būklę ir laiku subalansuoti?
Daugiau nuotraukų (6)
Automechanikas Valdas Linartas minėjo, kad kai klientai renkasi padangas, jų pasiteiraujama, kokiomis važinės sąlygomis – žvyrkeliais ar asfaltuotu keliu. Pagal tai galima spręsti, kokios reikalingos padangos – kietesnio ar minkštesnio mišinio.
Renkantis naujas padangas svarbu atkreipti dėmesį į pagaminimo metus, nes padangų, pagamintų prieš 4–5 metus, kaina turi būti mažesnė. Be to, jų mišinys būna kietesnis.
„Taip pat svarbu atsižvelgti į raštą, bet jis irgi priklauso nuo vairuotojų poreikių“, – paaiškino V.Linartas.
Važinėjant mieste nuvalytais keliais galima rinktis kietesnio mišinio padangas – jos lėčiau dėvėsis ir jas bus galima naudoti ilgiau.
„Būna klientų, kurie nori su tomis pačiomis padangomis važinėti žiemą bei vasarą, tačiau aš rekomenduoju rinktis kietesnio mišinio žiemines padangas, o universalių išvis nerekomenduočiau rinktis. Net yra pratarmė, kas universalu, tas netinka niekam“, – pabrėžė automechanikas.
Šiemet padangos pabrango apie 10–15 proc.
Subalansavimas ir suvedimas
Jei žmogus turi du ratų komplektus, jų subalansavimas yra būtinas, nes dėl netinkamo subalansavimo priekinėje ašyje galima pradėti jausti vibraciją vaire, galinėje ašyje – per visą kėbulą.
Dėl blogai subalansuotų ratų gali nelygiai nusidėvėti padangos, blogėti važiavimo savybės, greičiau dėvėtis važiuoklė.
Vairuotojai turi įsidėmėti, kad ratų subalansavimas ir suvedimas yra du skirtingi dalykai.
Esant blogam ratų suvedimui jie gali pakrypti į dešinę, kairę arba ant sniego atsiras ne dvi vėžės, o keturios. Taip pat automobilis gali būti valdomas prasčiau, galimas padangų cypimas. Jei padangos dėvisi tolygiai, ratų suvedimas nėra būtinas.
Padangų leistiną slėgį nurodo automobilio gamintojas barais. Jis nurodomas ant degalų bako dangtelio arba ant priekinių durų statramsčio. Svarbu vadovautis ne tuo, ką nurodo padangų gamintojas, o tuo, ką nurodo automobilio gamintojas.
Norint, kad žieminės padangos mažiau dėvėtųsi, svarbu jas laikyti tinkamoje vietoje – nesuversti viena ant kitos, laikyti vertikaliai, vienodoje temperatūroje, kad nekietėtų gumos mišinys ir padangos neprarastų elastingumo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.