Medikai: dalis vaikų po patirtų traumų su paspirtukais lieka neįgalūs

2022 m. rugsėjo 21 d. 13:26
Deimantė Stanevičiūtė
Šiltajam metų sezonui einant į pabaigą, elektriniai paspirtukai ir toliau išlieka populiarūs. Nors specialistai rekomenduoja vaikams iki 18 metų neleisti važiuoti elektriniais paspirtukais, mieste jais važinėjančių vaikų apstu. Pasak gydytojų, apsaugos priemonėmis nepasirūpinusių tėvų vaikai, dažnai patiria traumas. Specialistai perspėja, kad sužalojamos ne tik rankos ar kojos, bet patiriamos ir sunkios krūtinės bei galvos traumos.
Daugiau nuotraukų (8)
„Elektrinių paspirtukų mieste galima pamatyti kiekvieną dieną. Juos mėgsta ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Nors paspirtukai yra smagi laisvalaikio praleidimo priemonė, su jais susijusių traumų itin auga“, – teigė „Lietuvos draudimo“ komunikacijos vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.
Pasak draudimo komunikacijos vadovės, daugiau negu 10 proc. vasarą patiriamų vaikų traumų įvyksta važiuojant dviratėmis transporto priemonėmis.
„Būtent dėl paspirtukų daromos žalos, šiais metais jau esame vaikų tėvams išmokėję apie 50 tūkst. eurų. Kiekvienais metais matome, kad ši suma auga. Galima sakyti, kad tos traumos yra ir skaudesnės, ir didesnės bei jos pasitaiko dažniau“, – minėjo ji.
Anot ortopedo-traumatologo Andriaus Vaitiekaus, dažniausiai patiriamos galvos, krūtinės traumos. Taip pat sužalojamos galūnės, nes riedant paspirtuku ir pamačius duobę staigiai stabdome, krentame ir verčiamės į priekį.
Kadangi Lietuvoje paspirtukų eismas dar nėra reguliuojamas, saugumu tenka pasirūpinti patiems. Elektrinių paspirtukų dirbtuvių vadovas sako, kad yra specialūs paspirtukai vaikams.
„Netgi yra išleistos atskiros paspirtukų linijos, kurios yra skirtos mažamečiams. Jie išvysto til kelių kilometrų per valandą greitį“, – dėstė paspirtukų dirbtuvių vadovas Andrius Kučinskas.
Anot jo, dažnas iš tėvų nežino, kad yra programėlė, leidžianti sumažinti paspirtuko greitį. Tėvai taip pat turėtų pasirūpinti apsaugos priemonėmis.
„Pirmiausia užsidedam šalmą, rekomenduojamos galūnių apsaugos, kad išvengtume traumas. Be to, svarbu turėti alkūnių, riešo, kelių apsaugas“, – pabrėžė A.Vaitiekus.
Gydytojas sako, kad 2–3 proc. vaikų po patirtų paspirtukų traumų lieka neįgalūs.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.