Rugpjūčio 11 d. rytą Vakariniame aplinkkelyje automobilis partrenkė briedį, dėl ko gatvėje susidarė didžiulės spūstys. Tai jau antras toks įvykis šią vasarą. Migruojantys gyvūnai kelia didelę grėsmę ne tik vairuotojams, bet ir po susidūrimo su automobiliais dėl patirtų traumų nugaišta patys. Visgi Vilniaus miesto savivaldybė tvorų šioje vietoje nestatys bei tvirtina, kad yra imamasi visų būtinų priemonių.
„Daugelyje šalių pakelėse esanti augmenija nekelia problemų dėl saugumo. Tiesiog mažinamas leistinas greitis, pastatomi matomumą didinantys veidrodžiai. Vilnius – žalias ir miškais apsuptas miestas. Laukiniai gyvūnai migruoja pro šias teritorijas šimtus metų, turi savo takus.
Mes nesame vieninteliai šios vietos šeimininkai, todėl reikia mokytis gyventi darniai su gamta. Specialių tvorų miesto teritorijoje nėra įrengta. Už miesto miškingose vietose statomi kelio ženklai „Laukiniai gyvūnai“, kurie ragina vairuotojus būti atidžius ir sumažinti greitį“, – aiškina Eglė Vankevičė, Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Visuomenės informavimo specialistė.
Gyvūnų migracijos metu miesto savivaldybė stengiasi atkreipti vairuotojų dėmesį, įrengiant greitį mažinančius ženklus. Tokių veiksmų yra imamasi varlių migracijos periodu Vingio parke.
„Vietose, kuriose dažniausiai migruoja gyvūnai, pasirūpinsime įrengti ir įspėjamuosius ženklus, kurie atkreiptų vairuotojų dėmesį ir perspėtų sumažinti greitį“, – priduria savivaldybės atstovė.
Vairuotojai turėtų likti atidūs ir vietose, kur yra miškai, stovi įspėjamieji kelio ženklai arba ten, kur gyventojai girdėjo apie gyvūnų migracijos sukeltus eismo įvykius, turėtų sumažinti greitį.
Ypač atidiems reikėtų išlikti tamsiu paros metu, kuomet matomumas yra ženkliai blogesnis. Savivaldybei atsisakius statyti tvorą, savo saugumu gyventojai turėtų pasirūpinti patys.