„Būkite atidūs, Geležinio Vilko gatvėje išdygo naujas matuoklis“, – apie tai jau ir socialiniuose tinkluose praneša vilniečiai. Ne vienas teiraujasi, į kokius pažeidimus ši technika reaguoja.
Naujienų portalas lrytas.lt primena, kad Vilniaus Geležinio Vilko gatvėje esanti pėsčiųjų perėja vadinama viena pavojingiausių. Pagal avaringumo statistiką, ši atkarpa laikoma „juodąja dėme“. Iki šiol šioje kelio dalyje buvo įrengti ne tik įspėjamieji ženklai, informaciniai skydai, bet taip pat vairuotojai yra įpareigojami sumažinti greitį iki 50 km/val.
Iki šios atkarpos faktinis greitis gatvėje yra 80 km/val., tačiau realybė tokia, jog daugelis važiuoja 100 ar net 120 km/val. greičiu ir retas pristabdo ties pėsčiųjų perėja, kur greitis mažinamas iki 50 km/val. Dėl tokių situacijų susidūrimas su pėsčiuoju šioje vietoje gali būti mirtinas.
Vis tik naujienų portalui lrytas.lt pradėjus aiškintis naujojo matuoklio savybes, teko pavargti, kol gauta bent kiek informacijos.
Vilniaus miesto savivaldybė pripažino turinti nedaug informacijos apie šį prietaisą. Daugiau žinių apie stovintį matuoklį pateikė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos viršininkas Dainius Šalomskas. Jis pasakojo, kad Geležinkelio Vilko gatvėje atsiradęs matuoklių kompleksas vadinasi ITC EYE (ITC – gamintojas, EYE – akis). Kompleksą sudaro dvi kameros ir kompiuteris.
Pirmoji kamera (dideliame korpuse) – korpuse yra juodai balta kamera ir kompiuteris. Kameros ir kompiuterio pagalba yra detektuojamas automobilis, atpažįstami numeriai ir neradariniu būdu matuojamas greitis. Paklaida apie 2 km/val. Šis prietaisas yra sertifikuotas, t. y., galima metrologinė patikra.
Antroji (baltas korpusas) yra spalvota ir skirta žmogaus detekcijai. Detekcija vykdoma dirbtinio intelekto (neurotinklai) pagalba. Ji yra sinchronizuota su pirmąja kamera/kompiuteriu.
Ši sistema sukurta taip, kad gali būti montuojama beveik bet kokios konfigūracijos perėjoje. Naujoje instaliacijos vietoje yra sužymimos detekcijos zonos ir kalibruojamas greičio matavimas.
D.Šalomskas naujienų portalui lrytas.lt pabrėžė, kad kol kas dar tik vykdomas prietaiso galimybių testavimas. Ar prietaisas šioje vietoje veiks, priklausys nuo Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo plėsti matuoklių tinklą bei nuo viešųjų pirkimų procedūros.