Konservatorius B.Matelis teigė, kad turėjo skubiai grįžti į Panevėžį, todėl posėdyje dalyvavo vairuodamas.
„Kartais tenka dalyvauti frakcijos pasitarimuose vairuojant automobilį ir naudojant laisvų rankų įrangą“, – dėstė jis.
B.Matelis naujienų portalui lrytas.lt pridūrė: „Jeigu žinau, kada ir apie ką turiu kalbėti bei tai nėra kalbėjimas ekspromtu, man tai netrukdo vairuoti. Nebent kalbėčiau ekspromtu ir pradėčiau su kuo nors ginčytis, tai jau galėtų nukreipti dėmesį. Pastebiu, kad frakcijos posėdžiuose ir kiti dalyvauja iš automobilių.“
Pasak Seimo nario, jei kolegos posėdžiuose dalyvauja sėdėdami automobilyje, dažniausiai dėl to, kad buvo rimta priežastis arba dėl spūsčių nepavyko atvykti laiku: „Tai nėra prabangos elementas. Jeigu skubi ir negali, tik tada renkiesi tokį būdą.“
B.Matelis pažymėjo, jog kartais jam tenka sustoti šalikelėje, kai jo kalba yra ilga, jis nujaučia, kad bus jam prieštaraujančių asmenų ir posėdyje ginčas bus ilgas.
Nepagarba posėdžio dalyviams
Vilniuje veikiančios vairavimo mokyklos instruktorė Olga Židovlenkova pabrėžė, kad B.Matelio telefonas nėra laikomas rankose, todėl tai nėra pažeidimas, tačiau, jos nuomone, toks dalyvavimas posėdyje rodo nepagarbą kitiems dalyviams.
„Klausimas, ar kažkam labai malonu žiūrėti į jo pilvą ir kaip jis ten vairuoja. Be to, taip rodoma nepagarba ir rinkėjams, nes žmogus nesugeba rasti laiko sustoti ir atlikti savo funkcijų, kurios jam buvo paskirtos.
Žmogus nevisiškai dalyvauja eisme ir kontroliuoja situaciją. O jei jis 80 proc. dalyvauja eisme – jo nėra posėdyje. Tai kaip jis gali priimti tinkamus sprendimus ir kažką pakomentuoti? Labai negražus sprendimas“, – piktinosi O.Židovlenkova.
Vairavimo mokyklos instruktorė mano, kad konservatoriui derėjo sustoti aikštelėje arba bent išjungti kamerą, kad kiti nematytų, kaip jis elgėsi: „Gal ir kiti norėtų nuvažiuoti sutvarkyti savo reikalus? Bet jie sėdi savo kabinetuose ar namuose ir dalyvauja posėdyje.“
„Jei pas mus taip priimami įstatymai ir taip žiūrima į posėdžius, kaip mes galime kažkuo stebėtis?“ – naujienų portalui lrytas.lt pažymėjo O.Židovlenkova.
Nepažeidžia KET
Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Jorūnė Liutkienė tvirtino, kad pagal pateiktą vaizdo įrašą konstatuoti Kelių eismo taisyklių pažeidimo negali.
Kodekse nurodyta, kad draudimas galioja tik tada, kai mobiliuoju telefonu naudojamasi rankomis. Toks pažeidimas vairuotojams užtraukia nuo 60 iki 90 eurų baudą. Be to, už tokį administracinį nusižengimą vairuotojo pažymėjimas gali būti atimtas nuo vieno iki trijų mėnesių.
„Kelių eismo taisyklių 20 punkte reglamentuota, kad transporto priemonių vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų.
Tokių veiksmų pavyzdžiai: rūkymas, kavos (arbatos, vandens) gėrimas, užkandžiavimas, radijo imtuvo garso reguliavimas, GPS nustatymas, per didelis dėmesys nereikšmingiems dalykams (pavyzdžiui, informacijos, reklamos skaitymas stenduose) ir pan. Tokie veiksmai trukdo susikoncentruoti, stebėti eismo aplinką ir gerokai apsunkina tikrąją vairuotojo pareigą – saugų transporto priemonės vairavimą“, – naujienų portalui lrytas.lt paaiškino J.Liutkienė.
Anot pašnekovės, vairuotojas turi stebėti aplinką, pavyzdžiui, žvilgsniu fiksuoti spidometro rodmenis, galinio vaizdo veidrodėlio vaizdą,
„Saugus vairavimas ir dalyvavimas eisme priklauso nuo daugelio aspektų: vairavimo įgūdžių, patirties, sugebėjimo prognozuoti, numatyti ne tik savo, bet ir kitų veiksmus (galimas klaidas)“, – pabrėžė J.Liutkienė.