„Kodėl jos nepakeitus kita, nurodančia, kad šioje vietoje greitį matavo toks ir toks matuoklis? Reikėtų pažymėti jo markę, kiek laiko nenuilsdamas tramdė greičio mėgėjus. Nemažai vairuotojų, važiuodami pro šalį, ilgesingai atsidustų: „Et, ir aš čia pakliuvau.“
Nubrauktų ašarą prisimindami, kaip susitikimas skaudžiai kirto per kišenę, ir sumažintų greitį. Nes dabartinis užrašas prie pakrypusio matuoklio ne drausmina, o tik juoką kelia“, – pažymėjo dienraščio „Lietuvos rytas“ priedo „Sostinė“ skaitytojas.
Vilniaus miesto savivaldybės atstovai pabrėžė, kad Eismo saugumo komisijos 2018 m. sausio 17 d. posėdyje nutarta pavesti Saugaus miesto departamentui kreiptis į bankroto administratorių dėl neeksploatuojamų iš Saugaus miesto programų įrengtų greičio matuoklių išmontavimo.
„Primename, kad 2003 m. gegužės 9 d. Savivaldybės administracija ir greičio matuoklių rangovas pasirašė greičio matavimo paslaugų pirkimo-pardavimo sutartį, vėliau rangovas greičio matuoklių priežiūrą perleido kitai bendrovei.
Pagal sudarytą sutartį, įvairiose savivaldybės teritorijos vietose buvo įrengtos 26 greičio matavimo sistemoms skirtos stacionarios vietos. Sutartis buvo sudaryta 5 metams, o pasibaigus sutarties galiojimo terminui greičio matavimo paslauga neteikiama, tačiau įrengtos stacionarios vietos iki šiol nedemontuotos“, – pasakojo savivaldybės atstovai.
2018 m. sausio 26 d. raštu buvo kreiptasi į rangovą, kad spręstų klausimą dėl įrengtų stacionarių matavimų vietų demontavimo. Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos duomenimis, bendrovė yra bankrutavusi, jai paskirtas bankroto administratorius.
„Verta paminėti, kad greičio matuokliai buvo naudojami kaip modeliai, bet kuriuo laiku keičiant įrangos vietas. Paprasčiau tariant – greičio matuoklius primenančių objektų dešimtys, tačiau greičio matavimo įranga būdavo sumontuojama pagal poreikį, keičiant veikiančių matuoklių vietas.
Suprantama, kad per tam tikrą laiką greičio matuoklių būklė subjuro, tačiau juos jau patys pradėjome demontuoti pagal galimybes. Tokie prietaisai jau demontuoti S.Batoro, Olandų gatvėse, tačiau darbai lemia papildomas išlaidas, todėl matuoklius šaliname, o vietoj senų įrengiame naujus“, – minėjo savivaldybės atstovai.
Vilniaus miesto savivaldybės atstovai akcentavo, kad neveikiantys greičio matuoklių modeliai iš dalies prisideda prie eismo saugumo, nes dalis vairuotojų vis tiek sulėtina greitį.
„Demontuoti viską iš karto reikia pinigų ir rangovo, kurio dar neturime, nes vyksta viešieji pirkimai greičio sistemoms. Pasirinkus paslaugos tiekėją, vienas pirmųjų jo darbų bus pertvarkyti esamą greičio matuoklių tinklą“, – aiškino savivaldybės atstovai.