Klaipėdietė Dalia anksčiau pastebėdavo gulbių šeimynas uostamiestyje prie Šiaurės prospekto, netoli kurio yra vandens telkiniai. Tačiau šios savaitės viduryje paukščius pamatė Klaipėdos universiteto teritorijoje, greta kurio eina judri centrinė gatvė. Anot pašnekovės, tvenkinių, netoli universiteto, nėra.
„Gulbės ėjo pievele, netoli buvo šaligatvis. Jos kirto pėsčiųjų taką, vedantį į universitetą. Visi vairuotojai ir pėstieji sustojo bei bandė užfiksuoti neįprastą akimirką“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo Dalia.
Vilniečiui Romanui irgi nusišypsojo laimė – gulbių šeimyną jis pamatė važiuodamas nuo Gineitiškių kaimo link Pašilaičių. Pašnekovas atskleidė, kad tokį vaizdą jam tenka matyti nebe pirmą kartą.
Ieško vandens telkinių
Vienas žymiausių Lietuvos gamtininkų, knygų rašytojas Selemonas Paltanavičius pajuokavo, kad gulbių šeimynos ne apsipirkti eina, o ieško naujų vandens telkinių.
Anot pašnekovo, iš didelio ežero gyvenančios gulbės neiškeliauja.
„Ši vasara nėra tipiška, bet būna metų, kai kažkoks tvenkinys džiūsta, krenta vandens lygis, todėl paukščiai pastebėję, kad yra per mažai maisto, iškeliauja iki kito vandens telkinio. Jei būna upės, tai jomis plaukia, tačiau jei jų nėra – keliauja žmonių teritorijose.
Šių gyvūnų neturėtume skubinti. Didžioji gulbė nėra didelė vaikščiotoja sausumoje, o gulbiukų kojos trumpos, žingsniai siauri“, – minėjo S.Paltanavičius.
Lietuvos gamtininkas džiaugiasi, kad žmonės yra labai supratingi bei gražiai palydi gulbes. Pašnekovas pabrėžė, kad automobilių garso signalas skirtas žmonėms, todėl pamačius paukščius nereikėtų jo spausti.
„Gulbės žino, kur eiti, todėl nereikėtų joms trukdyti. Jos beeidamos gali pakeliui pavalgyti žolės, pailsėti. Mums svarbiausia – nebūti protingesniems už paukščius.
Kai kurie galvoja, kad reikia pagauti gulbes ir išvežti prie telkinio, tačiau kam kelti gyvūnui stresą? Jie patys išsispręs savo problemas. Paukščiai niekada nepaliks savo jauniklio“, – naujienų portalui lrytas.lt teigė gamtininkas.
S.Paltanavičius akcentavo, kad pamačius gulbių šeimyną reikėtų fotografuoti iš tolo, kad jos neišsigąstų: „Gal gyvenime daugiau niekada nepamatysime tokio vaizdo, todėl reikia džiaugtis šia akimirka“.