„Transporto sektorius Lietuvoje yra gana garbingo amžiaus ir taip yra ne dėl to, kad žmonės nenorėtų važinėti elektromobiliais, o dėl to, kad ne visi juos išgali įsigyti šiuo metu. Mūsų priemonės turėtų būti orientuotos į darnaus judumo strategijos įgyvendinimą.
Visų pirma į viešojo transporto transformaciją ir jo patrauklumo didinimą, alternatyvių kelionės būdų populiarinimą, tai yra švietėjišką veiklą, geležinkelio elektrifikacijos projektus, mikromobilumo priemones, dviračių trasų sisteminę plėtrą, ko iki šiol Lietuvoje nebuvo“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė A. Vaiciukevičiūtė.
Pasak jos, dėl artimiausių planų ir priemonių diskusijos tęsis jau rudenį.
„Dėl artimiausių planų ir priemonių diskusijos ir derybos tęsis jau rudenį ir tada tikrai manau, kad visos suinteresuotos pusės, tiek verslas, tiek visuomenė, tiek valstybė, tiek Vyriausybė turės sudėlioti konkretų planų, priemones, kurios ir atves mus į žaliąją Lietuvos ateitį“, – sakė susisiekimo viceministrė.
Vyriausybė trečiadienį patvirtino Nacionalinę klimato kaitos valdymo darbotvarkę, kurioje nustatyti trumpalaikiai, vidutinės trukmės ir ilgalaikiai klimato kaitos švelninimo, prisitaikymo prie klimato kaitos tikslai ir uždaviniai atskiriems sektoriams.
Numatoma pasiekti šalies ekonomikos neutralumą klimatui, užtikrinti šalies ūkio sektorių ir ekosistemų atsparumą klimato kaitos keliamiems aplinkos pokyčiams. Taikant darnų finansavimą ir investavimą, ketinama plėtoti mažo anglies dioksido kiekio, konkurencingą, socialiai teisingą ekonomiką, kurti naujas „žaliąsias“ darbo vietas, diegti ekoinovacijas.
Ketinama padidinti energijos gamybos ir vartojimo efektyvumą, naudoti daugiau atsinaujinančių energijos išteklių visuose šalies ekonomikos sektoriuose.