Vairavimo mokyklose netrūksta nesiklausančiųjų
Vairavimo instruktorius Kastytis Povilaitis tvirtino, kad teorinis mokymas jų mokykloje vyksta nuotoliniu būdu. Praktinis vairavimas mokykloje vyksta dėvint respiratorius, dezinfekuojant rankas, kai kurie mokiniai būna užsimovę pirštines: „Viskas priklauso nuo artimos aplinkos ir požiūrio. Jei jis rimtesnis, žmonės labiau saugosi“.
Anot pašnekovo, dažniausiai pradedantieji vairuotojai į vairavimo pamokas atsineša savo respiratorius. Aišku, prieš tai su visomis taisyklėmis juos supažindina vairavimo mokyklos atstovai. Be kita ko, vairavimo instruktorius pastebėjo, kad būna mokinių, kurie vos ne kiekvieną kartą užmiršta respiratorius, todėl jiems vairavimo mokykla duoda naujus.
„Mokiniams, kurie nenori užsidėti respiratorių, sakome, kad neleisime vairuoti, ir primename, jog nuėjus į „Regitrą“ laikyti egzamino, niekas neleis laikyti be apsaugos priemonių. Tokiu atveju, ilgai lauktas egzaminas dar toliau nusikels“, – naujienų portalui lrytas.lt tvirtino K.Povilaitis.
Taip pat prieš pamoką būsimieji vairuotojai turi pasimatuoti temperatūrą.
K.Povilaitis pasakojo, jog leidus lankyti vairavimo pamokas mokinių skaičius buvo kur kas didesnis. Šiuo metu jis sumažėjo dėl artėjančių valstybinių brandos egzaminų.
„Žmonėms, kurie atėjo mokytis vairavimo teorijos, iš karto rekomenduojame užsirašyti į egzaminą, jog vėliau nereikėtų ilgai laukti eilėje. Kiek žinau, šiuo metu Vilniuje tenka laukti egzamino po mėnesį ar net du“, – situaciją komentavo vairavimo instruktorius.
Anot pašnekovo, nemaža dalis mokinių prieš egzaminą važinėja su šeimos nariais, nes būsimiems B kategorijos vairuotojams neužtenka privalomų 30 akademinių valandų kurso. K.Povilaitis mano, kad iš viso reikėtų apie 70–80 valandų praktinio vairavimo, nes eismo ir „Regitros“ egzaminuotojų reikalavimai yra griežti, o viso to greitai išmokti negali.
K.Povilaičiui teko girdėti, kad kai kuriose mokyklose instruktoriai turi tokį didelį krūvį, jog mokiniai vairuoja vieną kartą per dvi savaites ar net kartą per mėnesį.
Milžiniškos eilės
Vairavimo instruktorius Sigitas Pudžemys naujienų portalui lrytas.lt pripažino, kad nepatogu visada dėvėti respiratorius, o sušilus orams su jais karšta, tačiau toks yra Vyriausybės nutarimas ir reikia jo laikytis: „Svarbiausia, kad leidžia mums dirbti“.
S.Pudžemys aiškino, jog mokiniams, ilgai nevažinėjusiems automobiliu, tenka viską kartoti iš naujo, nes per du su puse mėnesio daug kas pasimiršo, o tai pareikalauja papildomo laiko. Vairavimo instruktorius kalbėjo, kad dabar didžiausia problema mokiniams užsirašyti į egzaminą – jiems tenka laukti apie pusantro mėnesio. Dėl taip susiklosčiusios situacijos jiems tenka pasiimti papildomų vairavimo pamokų.
„Mokinių skaičius išaugo, todėl darbo yra daug. Vasarą visada būna didesnis žmonių srautas nei rudenį ar žiemą“, – pastebėjo S.Pudžemys.
Vairavimo instruktorius mano, kad visą vasarą teks dirbti su respiratoriais. Tačiau S.Pudžemys atskleidė, kad instruktoriai jau pasiskiepijo, todėl jų susirgimo koronavirusu galimybė sumažėjo.
Taip pat pašnekovas naujienų portalui lrytas.lt pabrėžė, kad po kiekvienos pamokos apie 10 min. tenka vėdinti automobilius bei dezinfekuoti transporto priemonės vidų.
Teorijos mokymasis – nuotoliniu būdu
Saugaus vairavimo mokytojas Darius Kanapinskas pasakojo, kad šiuo metu dirba su mokiniais, kurie mokosi vairavimo teorijos, o ji vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus mokyklinius teorijos egzaminus. Juos mokiniai ateina laikyti gyvai į vairavimo mokyklą.
Pašnekovas prisiminė, jog anksčiau kildavo sunkumų dėl teorijos pamokų, nes kai kurių žmonių interneto ryšys būdavo silpnesnis. D.Kanapinskas teigė, kad mokiniams per pamokas rekomenduoja įsijungti kameras.
Anot pašnekovo, teorijos egzaminų rezultatai nesuprastėjo, palyginti su tuo laikotarpiu, kai gyvai mokėsi mokykloje. D.Kanapinskas mano, kad viskas priklauso nuo to, kiek mokinys skiria laiko mokymosi rezultatui pasiekti. Tačiau pastebėjo, kad kai mokiniams leidžiama savarankiškai mokytis teorijos, rezultatai prastėja. O tokių mokinių yra net apie 70 proc.
Saugaus vairavimo mokytojas taip pat pastebėjo, kad ne visi noriai dėvi respiratorius: „Vieni piliečiai sąmoningai dėvi kaukes arba respiratorius ir jas užsideda taip, kaip priklauso, o kiti tik uždengia tik burną, bet nosis būna iškišta. Tokiems mokiniams tenka duoti pastabų... Kai kurie į pastabas sureaguoja ir pasitaiso kaukę, o kai kurie pradeda sakyti, jog jiems sunku kvėpuoti ir turi visokių problemų. Aišku, dabar žmonių, kurie vengia dėvėti taisyklingai kaukes arba respiratorius, mažėja“.