Vienos dienos kelionės po Lietuvą – jų yra daugiau nei manėte

2021 m. gegužės 7 d. 14:07
Nors karantinas Lietuvoje dar neatšauktas, bet sušvelnintos taisyklės jau leidžia judėti laisviau. Pokytis jaučiasi miestų gatvėse ir užmiesčio keliuose. Tolimesnių kelionių automobiliais vis dar privalome atsisakyti, bet dabar turime galimybę daugiau keliauti Lietuvoje.
Daugiau nuotraukų (12)
Pasirodo, ir mūsų šalyje yra daugybė dar nematytų vietų, įdomių pramogų ir nuostabių kelių.
„Žinių radijo“ laidoje „Žalia rodyklė“ keliautoja po Lietuvą, tinklaraščio „Checkinlithuania“ autorė Diana Gadeikytė-Jakutienė papasakojo, kaip suplanuoti vienos dienos kelionės maršrutą ir ką svarbu pasiimti su savimi.
– Praeitais metais daug žmonių teigė, jog atrado Lietuvą iš naujo. Jūs jau kelerius metus keliaujate ir rašote tinklaraštį. Papasakokite, kas sužadino aistrą keliauti bei kodėl pradėjote keliauti Lietuvoje?
– Keliauti po Lietuvą pradėjau prieš 7 ar 8 metus. Šiais metais mano tinklaraštis turės šeštąjį vasaros sezoną. Pradėjau keliauti po Lietuvą, nes kiekvieną savaitgalį į užsienį išvykti nebuvo galimybių, o keliauti norėjau dažnai.
Vėliau supratau, kad noriu su kitais dalintis tuo, ką gražaus atrandu Lietuvoje. Dabar mano tinklaraštyje yra apie 150 įrašų: atskirų objektų aprašymai, sudėlioti maršrutai, kaip per vieną dieną galima kažkur nuvažiuoti.
– Ar į jūsų siūlomas keliones galima leistis su bet kuria transporto priemone?
– Taip, pati turiu lengvąjį automobilį bei su juo važiuoju normaliais keliais. Kartais tenka važiuoti žvyrkeliu, tačiau jis nesudaro didžiąją važiavimo dalį. Aš dažniausiai siūlau trumpesnes keliones į kurias gali važiuoti vienas, su pora arba su šeima.
– Kiek kilometrų yra geriausia nuvažiuoti per vieną dieną, kad kažką pamatytume?
– Jei noriu, kad to važiavimo būtų mažiau, tai ieškau objektų, kurie nuo Vilniaus nutolę apie 150 km. Aišku, esu važiavusi į vieną pusę ir 250 km. Viskas priklauso nuo noro vairuoti.
– Kai planuojate kelionę, tai kelintą valandą stengiatės išvažiuoti iš namų?
– Aš mėgstu anksti keltis, todėl mėgstu išvažiuoti anksčiau, bet kitiems siūlau nesikankinti ir žiūrėti pagal savo pomėgius, nuotaiką, pajėgumus.
Planuojant kelionę reikia atsižvelgti į atstumą, į kokį regioną nori nuvažiuoti bei kas tame regione yra įdomaus. Aš pati dažniausiai aplankau apie 3–5 objektus. Taip pat svarbu, kad objektai būtų išsidėstę vienas paskui kitą, jog žmonės galėtų sutaupyti laiko.
– Kokią naudojate navigacinę priemonę?
– Mobiliojo telefono programėlę – „Google maps“.
– Ką dar pasiimate į kelionę, jog jaustumėtės saugiai?
– Savo automobilyje visada jaučiuosi saugiai, bet visuomet į kelionę paimu mobilųjį telefoną.
– Keliaujate su vaikais, tai kelionės metu tenka kažką užkąsti ir išgerti. Ar maistą vežatės su savimi, ar ieškote, kur galima sustoti ir pavalgyti?
– Mes esame ta šeima, kuri mėgsta daugiau pamatyti, todėl dažnai paimame su savimi užkandžius ir juos valgome važiuodami ar sustoję gražioje vietoje.
– Išvardinkite savo mėgstamiausias vietas.
– Lietuvoje yra daug gražių vietų, todėl, pasibaigus kelionių sezonui, surašau to sezono įdomiausias aplankytas vietas. Praeitų metų vasarą man labiausiai patiko: „Auksinio elnio“ dvaras (Žemaitijoje), Kačėniškės piliakalnis (Švenčionių rajone), Bartkuškio kopa ir Šeimyniškių atodanga su konglomerato uola (Utenos rajone).
KelionėsLietuva^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.