Patarė, kaip turėti saugią ir malonią kelionę automobiliu: ką tikrai verta šiemet aplankyti Lietuvoje ir užsienyje

2021 m. balandžio 10 d. 14:31
Lietuvos gyventojai toliau gyvena karantino režimu. Dauguma mano, jog šią vasarą vėl teks keliauti po Lietuvą automobiliu, tačiau keliautojai tvirtina, kad jokių apribojimų tarp savivaldybių neturėtų būti bei galėsime laisvai leistis į keliones po įvairias šalis. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra patarė, ką verta pamatyti Lietuvoje, o garsūs keliautojai – ko reikia keliaujant automobiliu.
Daugiau nuotraukų (10)
Keliautojai renkasi gamtą
Nacionalinės turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė teigė, kad praėjusiais metais vietiniai keliautojai dažniausiai rinkosi pajūrio kryptį, kuri lengvai pasiekiama ne tik nuosavu automobiliu, bet ir autobusu ar traukiniu. Kaip ir kasmet, buvo populiarūs Lietuvos kurortai – Birštonas, Druskininkai. Pavyzdžiui, tokios kurortinės teritorijos kaip Zarasai, Ignalina, Anykščiai ir Trakai buvo daugiau populiaresni tarp nuosavą automobilį turinčių asmenų.
„Aktyviai bendraudami su Lietuvos savivaldybių turizmo informacijos centrais stebėjome didžiulį susidomėjimą poilsiui ir ežeringose vietovėse. Nors tikslaus viso keliautojų maršruto nematome, akivaizdu, dažnas keliautojas praeitais metais ieškojo ir vis dar renkasi saugų, privatų poilsį gamtoje“, – naujienų portalui lrytas.lt kalbėjo N.Sutkaitytė.
Pasak pašnekovės, naujų maršrutų keliautojams, besileidžiantiems į išvyką automobiliu, kol kas pasigenda: „Tačiau šiuo metu www.lithuania.travel puslapyje galima rasti maršrutų kelionėms po šalį dviračiu, kemperiu“.
„Vis dėlto, Lietuvoje praeitais metais apskritai atsirado daug naujų, neįprastų lankytinų vietų ar net netradicinių nakvynės pasiūlymų. Galimus pasirinkimus papildė nameliai medžiuose, gazebos, jurtos, įrengtos šildomos palapinės ir kitos netradicinės vietos.
Kalbant apie netikėtas pramogas, mūsų įmonė pasiūlė turistams šaltibarščių, ledų, pirčių, terapijų žemėlapius, todėl keliautojai turėjo galimybę savarankiškai susiplanuoti unikalų maršrutą pagal savo poreikius“, – naujienų portalui lrytas.lt teigė vietinio turizmo ekspertė.
Pašnekovė pastebėjo, kad keliautojų įpročiai iš esmės nesikeičia ir išlieka gana panašūs jau kelerius metus iš eilės.
Lietuvos gyventojų populiariausias pasirinkimas – poilsis gamtoje: ramios atostogos prie vandens telkinių, jūros: „Pandemija, rodos, tik sustiprino keliautojų norą poilsiauti gamtoje. Stebėjome, kad 2020 m. vasaros laikotarpiu itin išryškėjo atokesnių nakvynės vietų poreikis“.
Anot paškenovės, šiais metais ramų poilsį gamtoje galimai keis aktyvus – jau dabar stebi keliautojų norą ne tik ilsėtis, bet ir veikti, o ir Lietuvos turizmo informacijos centrai sezonui ruošia nemažai aktyvių laisvalaikio pramogų atvirose erdvėse, gamtoje.
N.Sutkaitytė keliaujantiems automobiliu iš turistinės perspektyvos patarė iš anksto susiplanuoti maršrutą ir įsitikinti, kad pasirinkti keliai yra išvažiuojami, nevykdomas joks kelio remontas, yra sudarytos tinkamos sąlygos pasiekti lankytinus objektus: „Daugelis pamiršta numatyti pertraukėles trumpiems sustojimams, o tuomet nerimauja, kai dėl laiko trūkumo griūva visas kelionės planas.
Būtina turėti šalia savęs turistinį žemėlapį ar GPS navigaciją ir bent preliminariai numatyti savo nakvynės vietą. Taip pat, pagal šių dienų aktualijas, į kuprinę pirmu numeriu vertėtų įsimesti kaukes, dezinfekcinį skystį, antibakterines servetėles“.
N.Sutkaitytė keliautojams, planuojantiems šiemet išvykas automobiliu, norėtų palinkėti nebijoti nukrypti nuo tobulai suplanuoto maršruto.
„Netalpinkite savęs į rėmus, o pamatę gražią poilsio vietą – leiskite sau sustoti, paklaidžioti kukurūzų ar miškų labirintais, pasimėgauti kraštovaizdžiu, užsukti į kavinukę ledų ar, pavyzdžiui, paragauti vietos gyventojų gaminamų skanumynų“, – minėjo vietinio turizmo ekspertė.
Daugiausia problemų su padangomis
Europą, Šiaurės Ameriką bei kitus pasaulio žemynus automobiliais išmaišęs žurnalistas Vitoldas Milius pasakojo, kad pastarųjų metų tendencijas sudarė kempingai ir palapinės. Naujienų portalui lrytas.lt pasiteiravus, ką verta pamatyti ir aplankyti Lietuvoje, pasiūlė paieškoti socialiniuose tinkluose grupių, kuriuose žmonės siūlo, ką verta pamatyti tam tikroje vietovėje. Tokios grupėmis naudojasi ir pats V.Milius.
Pašnekovas sakė, jog iš vairuotojo pusės, važiuojant miško keliu, pasiūlytų turėti virvę, kad vėliau galima būtų ištempti transporto priemonę, jei to prireiktų.
„Be to, siūlyčiau pasitikrinti, ar automobilyje yra visos priemonės rato keitimui. Kai kurie žmonės nusiperka automobilį, kuriame yra atsarginis ratas, tačiau, kai jį reikia keisti – nėra rate oro ir kompresoriaus“, – kalbėjo žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius V.Milius.
Anot pašnekovo, svarbu, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas ir niekas bevažiuojant nesugestų: „Lietuvoje atstumų labai didelių nėra, todėl techninės pagalbos paslauga kelyje veikia, tik reikia žinoti kam skambinti“.
V.Milius tvirtino, kad jei žmogus supranta, ką daryti su papildomais įrankiais automobiliui, tai verta juos vežiotis, tačiau, jei ne – abejoja, ar reikia: „Aišku, pagrindiniai dalykai turėtų būti saugiklių lemputės, peilis, atsuktuvas. Taip pat svarbu, kad būtų lipni juosta bei plastmasinis užtrauktukas. Su šiais dviem daiktais galima išspręsti labai didelę dalį automobilio problemų“.
„Dažniausiai kelyje kažkas nutinka su padangomis. Svarbu, kad žmonės žinotų kur yra pakėlėjas, padanga. Teko net pačiam vieną kartą padėti žmonėms, kurie viską turėjo automobilyje, tačiau nežinojo, kaip viskas išsiima“, – naujienų portalui lrytas.lt tvirtino žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius.
V.Milius kalbėjo, jog, kai pats leidžiasi į tolimas keliones su automobiliu, stengiasi turėti užkandžių.
Svarbu turėti draudimą arba draugų
Į Černobylio zoną bei kitas vietoves keliones organizuojantis Šarūnas Jasiukevičius pasiūlė keliauti po karinius paveldo objektus, pavyzdžiui į Platelių raketų bazę.
„Šiais metais jau esu suplanavęs kelionę po Europą, vėliau galbūt pavyks nuvažiuoti ir į Kazachstaną. Tie apribojimai dabar viską apsunkina, bet jei labai nori – pavyks keliauti“, – minėjo Š.Jasiukevičius.
Š.Jasiukevičius teigė, kad praeitais metais žmonės daugiausia keliavo po Lietuvą, todėl šiais metais visi stengsis išvažiuoti į užsienį.
„Kai tenka važiuoti toliau, gali įsidėti 50 litrų benzino, atsarginių ratų ir palapinę. Universaliausias patarimas, jog viskas būtų gerai – lagaminas pinigų. Bet kokioje situacijoje su juo pagalbos sprendimas atsiras“, – šmaikštavo Š.Jasiukevičius.
Pats kelionių organizatorius teigė, kad kai keliauja po Europą, važiuoja mikroautobusu bei ten turi pagalvę, miegmaišį, maisto ir vandens atsargų. Tačiau jei su šeima važiuoja aplink Lietuvą, daiktų kiekis sumažėja: „Man daug daiktų nereikia: užtenka dantų šepetėlio ir drabužių pamainos, tačiau, kai žmona daiktų prisikrauna, krepšelis tampa didesnis“.
Taip pat pašnekovas pabrėžė, kad pagal kelionę reikėtų pasirinkti automobilį. Pavyzdžiui, jei važiuoji bekele, tai nevažiuosi paprastu sedanu – reikia visureigio.
Kelionių organizatoriaus automobilyje visada yra vandens buteliukas bei užkandžių: „Dažniausiai automobilyje būna kramtomoji guma, nes vaikai sako, jog nori kažką pakramtyti“.
Pasak pašnekovo, leidžiantis į kelionę, svarbu turėti draudimą su pagalba kelyje. Jei draudimo neturi – reikia turėti daug draugų, kuriems paskambinus galėsi paprašyti pagalbos.
Š.Jasiukevičius prisiminė, kad kažkada ir jam pačiam teko gelbėti žmones. Netoli Kauno įklimpo keli automobiliai, todėl jis su savo visureigiu važiavo visų ištraukti.
Kreditinė kortelė ir pasas
Garsus keliautojas motociklais Aidas Bubinas šeimoms su vaikais patarė keliauti po Lenkiją, nes ten yra įvairūs ežerai, išvystyta infrastruktūra bei nereikia labai toli važiuoti: „Mes Lenkiją nepelnytai pamiršome, norime ją kuo greičiau prašokti, nes už jos neva prasideda Europa“.
A.Bubinas praeitą vasarą daugiausia keliavo po Lietuvą, tačiau teko užkopti ir į aukščiausią Vakarų Europos kalną – Monblano. Šių metų vasarą Aidas su lengvuoju bagiu ruošis varžyboms Dakare, todėl birželį jo laukia Albanijos ralis, liepos mėnesį – ralis Lenkijoje. Taip pat stengsis suspėti vasarą užkopti į Monblano kalną.
Į tolimesnes keliones su vaikais garsus keliautojas patarė pasiimti mažą elektrinį šaldytuvą bei negendančio maisto. Pagrindiniai daiktai automobilyje pas A.Bubiną būna kreditinė kortelė ir pasas.
KelionėsAutomobiliai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.