Kaip po ilgo karantino paruošti automobilį pavasario kelionėms

2021 m. vasario 26 d. 15:14
Po ilgos ir itin šaltos žiemos karantino pasekmės jaučiasi ne tik mums, bet ir mūsų automobiliams. Vairavimo instruktorius įspėja, jog ilgai nenaudotas automobilis pavasarį gali sukelti nenumatytų problemų. Norint to išvengti, artėjant šiltajam sezonui ir lengvėjant karantinui – būtina pasirūpinti keliais esminiais dalykais, prieš leidžiantis į išsiilgtas keliones automobiliu.
Daugiau nuotraukų (5)
Pasak vairavimo mokyklos „Draiveris“ instruktoriaus Valdo Stasevičiaus, automobilis, kuris stovi ilgai neužkurtas, dėvisi kur kas labiau nei tas, su kuriuo važinėjama nuolat. Todėl šis ilgas karantinas ir itin šalta žiema – gali patuštinti pinigines daugeliui.
„Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė sako, jog būtent netikėti automobilių gedimai yra viena iš dažniausių priežasčių, kodėl žmonės skolinasi neplanuotai.
„Tikriausiai visi vairuojantys žino tą jausmą, kai supranti, jog šį kartą be automechaniko neapsieisi. Būtent tada ir pastebime, jog žmonės ateina skolintis tam, kad galėtų netikėtai ištikusią bėdą išspręsti kuo greičiau. Norint, kad tokių atvejų pasitaikytų kuo mažiau, visada patariame planuoti išlaidas ir atsidėti pinigų juodai dienai“.
Kaip apsaugoti automobilį šaltą žiemą?
Pasak V. Stasevičiaus didelių nuostolių galima išvengti laiku atlikus automobilio apžiūrą ir šaltuoju sezono metu nepamirštant automobilio pravažinėti.
„Viena dažniausiai pasitaikančių problemų itin šaltomis dienomis – akumuliatoriaus išsikrovimas. Tad jeigu žinote, jog ilgą laiką teks palikti automobilį šaltyje – galima jį išimti ir laikyti namuose, ypač jei kelios naktys bus itin šaltos. Akumuliatorius gali ne tik išsikrauti, bet ir užšalti, o šaldami skysčiai plečiasi ir gali nepataisomai pažeisti akumuliatorių“.
Taip pat instruktorius rekomenduoja atkreipti dėmesį į dugno apnašas, kurios atsiranda dėl susikaupusio nešvaraus sniego ir druskų. Reguliariai plauti automobilį ir jo dugną – būtina, tai apsaugo automobilį nuo rimtų gedimų ir korozijos.
Tačiau esant itin šaltai temperatūrai instruktorius sako būti atidiems: „Jokiu būdu neplaukite automobilio dugno, kuomet lauke žema minusinė temperatūra, nes vanduo patenka į plyšius ir tarpus, elektros įrangą, o išvažiavus iš plovyklos – greitai sušąla ir pradeda plėstis. Taip kyla grėsmė sugadinti automobilį“.
V. Stasevičiaus įvardina 3 aspektus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį po ilgo laiko sėdant už automobilio vairo:
Prieš užkuriant
Jeigu automobilis ilgą laiką stovėjo neužkurtas, neskubėkite važiuoti tinkamai neįvertinę jo būklės.
„Prieš užkurdami automobilį – būtinai atidžiai jį apžiūrėkite. Visada pažiūrėkite ar nėra nutekėjimų po automobiliu, taip pat nepamirškite užmesti akies po variklio dangčiu ar nėra akivaizdžių prasisunkimų, ar pakanka aušinimo ir stabdžių skysčių, ar tinkamas variklio alyvos lygmuo, ar neužšalęs langų apiplovimo skystis ir jo yra“.
Užkūrus
Užkūrus automobilį visų pirma įsitikinkite ar dega visos apšvietimo lemputės ir ar tinkamai veikia pedalai.
„Paspauskite akseleratorių, stabdį ir sankabą – pažiūrėkite ar pedalai sklandžiai spaudžiasi, nestringa, prajudinkite pavarų svirtį, rankinį stabdį. Šie dalykai neužima daug laiko, bet itin svarbūs prieš kelionę, ypač dar slidžiais keliais. Atkreipkite dėmesį į prietaisų skydelio lemputes ar tos, kurios turėjo užgesti, tikrai užgeso. Patikrinkite ar veikia stiklų valytuvai“.
Kelyje
Instruktorius įspėja, jog ilgai nejudinamas automobilis, pradėjus važiuoti gali prasčiau stabdyti, todėl būtina pasirinkti tinkamą greitį. Ypač jei keliuose vis dar slidu.
„Važiuokite neskubėdami, pratestuokite stabdžius, įsitikinkite, ar atleidus rankinį stabdį, šis neužstrigęs, nestabdo automobilio. Būna, kad aprūdijus nenaudojamiems stabdžių diskams ar būgnams, prastėja stabdžių efektyvumas.
Gali pasitaikyti tokia situacija, kai atleidus stabdžių pedalą, stabdžių kaladėlės užstringa ir jos nebegrįžta į pradinę padėtį. Tokiu atveju – toliau važiuoti nebegalima. Reikia kuo skubiau sustoti ir išsikviesti techninę pagalbą“.
AutomobiliaiKelionės^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.