Prie Vilniaus autobusų stoties čiurnos kaulą susitrupinusi vilnietė: tokių pacientų, kaip aš, daugės

2021 m. sausio 29 d. 11:38
Žiema atnešė ne tik sniegą, bet ir traumas, kurių pastaruoju metu skaičius vis labiau auga. Ketvirtadienį prie Vilniaus autobusų stoties žmonės krito vienas po kito, tačiau Vilniaus miesto savivaldybės atstovai tvirtino, kad perėja yra prižiūrima. 
Daugiau nuotraukų (9)
Vilnietė Asta ketvirtadienį apie 9 val. ryto keliavo namo ir eidama nuo Vilniaus autobusų stoties geležinkelio stoties link ir paslydusi nukrito: „Griūdama išgirdau, kaip sutraška koja. Vietoje susmukau, negalėjau pajudėti, todėl nušliaužiau į šalikelę ir ten laukiau greitosios pagalbos, kurią man iškvietė aplinkiniai žmonės“.
Asta minėjo, kad greitosios teko laukti apie 20 min. ir per tą laiką toje pačioje vietoje nukrito dar trys žmonės, tačiau jie taip stipriai nesusižalojo.
Pašnekovė tvirtino, kad jaučiasi labai blogai, nes ją paguldė į ligoninę ir gydytojai pranešė, jog čia yra sudėtingas atvejis.
„Mano čiurnos kaulas yra beveik sutrupėjęs bei šiuo metu reikalinga skubi operacija. Gydytojai sakė, jog po čiurnos sugijimo negalėsiu atlikti tam tikrus fizinius darbus, kaip anksčiau“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo vilnietė.
Asta tokia – ne viena, nes minėjo, jog ligoninės traumatologas atskleidė, kad nuo sausio 22 d. guldo po 20 žmonių per dieną: „Tai antra stichinė nelaimė ir viskas dėl to, kad nepabarstyta perėja. Kiek dar bus aukų? Negana to, kad koronavirusu sergančių pacientų daug ligoninėse, tai dabar dar ir tokių pacientų, kaip aš daugės“.
Tikina, kad perėja prižiūrima
Vilniaus miesto savivaldybės tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius naujienų portalui lrytas.lt komentavo, kad perėja tikrai buvo ir yra prižiūrima miesto: „Tiesiog sniego valymo metu dėl didelio sniego kiekio nepavyksta visko iš karto tinkamai sutvarkyti. Panuojame šią perėją tinkamai prižiūrėti, kaip ir kitas miesto perėjas“.
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytoja ortopedė traumatologė Evelina Kondrusevičienė naujienų portalui lrytas.lt minėjo, jog dažniausiai dėl slidžios kelio dangos įvyksta kulkšnių arba stipinkaulio lūžių. 
E.Kondrusevičienė pasakojo, kad įprastai per parą dėl traumų paguldo nuo 5 iki 10 pacientų, tačiau atsiradus plikledžiui – antplūdis padidėja.
RVUL gydytoja ortopedė traumatologė pėstiesiems pataria pirmiausia įvertinti situaciją kelyje, įsitikinti, jog tave mato automobilio vairuotojai, ir tik tada keliauti į gatvę. Dėl savisaugos trūkumo pacientai ne vieną kartą operuojami, o kai kurie daugiau nei mėnesį praleidžia ligoninėje.
„Pirmasis žingsnis dažniausiai būna netikėtas, nes nežinai, jog slidu. Reikėtų dėvėti patogius batus. Vyresniems žmonėms per plikledį nereikėtų dažnai eiti į parduotuvę ar bažnyčią, nes nukritus dažniausiai lūžta šlaunikaulis“, – naujienų portalui lrytas.lt teigė E.Kondrusevičienė.
ŽiemaSniegas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.