Pirmasis plikledis keliuose susiformavo dar spalio pabaigoje ir nors Klaipėdos apskrities kelius prižiūrinti įmonė AB „Kelių priežiūra“ nuolat stebi orų prognozes, naudodamai modernia įranga, mato realią kelių būklę, tačiau tuokart avarijų išvengti nepavyko. Įtakos tam galėjo turėti ir vasarinės padangos.
Siekdami užtikrinti saugumą kelininkai nuolat naudojasi specialia moksline sistema, kuri renka ir apdoroja statistinius duomenis apie aplinką, informaciją iš Kelių oro sąlygų informacinės sistemos stotelių, meteorologinių stotelių bei barstytuvų, o visi duomenys yra perduodami realiu laiku, apdorojami ir prognozuojami slidūs keliai 4-8 val. į priekį.
Esant rizikai, jog kelias pasidengs plikledžiu, barstytuvai iškart važiuoja ant kelio dangos berti druskos.
Ragina rinktis atsakingai
Nuo lapkričio 10 dienos vairuotojai privalo važinėti jau su žieminėmis padangomis. Minimalus lengvųjų automobilių žieminių padangų protektoriaus gylis – 3 mm, tačiau specialistai primena nepamiršti, jog svarbiausia kelyje turėtų būti saugumas.
Naujų žieminių padangų protektoriaus gylis dažniausiai būna nuo 8 iki 9,5 mm, tad vairuotojai raginami atsakingai rinktis kokybiškas padangas ir nerizikuoti savo bei kitų žmonių gyvybėmis.
Važinėjantys su mažesniu nei minimaliu 3 mm gylio padangų protektoriumi rizikuoja, jog jų automobiliui gali būti panaikinta techninė apžiūra.
Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėjos Andromedos Grauslienės, po reikalavimo pasikeisti automobilių padangas dažnai būna rengiami policijos reidai, o šie metai – ne išimtis. Vairuotojams primenama, kad keičiantis orams ypač atsargiems reikėtų būti važiuojant tiltais ir viadukais.
Išvengti nemalonių kelionių, spūsčių ar nelaimių kelyje galima tik atidžiai ir atsakingai vairuojant bei laikantis visų Kelių eismo taisyklių ir, žinoma, saugumo reikalavimų.