Viskas, ką turi žinoti vairuotojai įvedus karantiną: kaip dirbs „Regitra“ ir bus atliekamos techninės apžiūros

2020 m. lapkričio 7 d. 07:43
Visuotinis karantinas ir įvestos tvarkos nemažai palies ir vairuotojus. Techninės apžiūros (TA), „Regitros“ bei automobilių salonų įmonės griežtina reikalavimus ir skatina klientus kuo mažiau laiko praleisti įmonės viduje. Ką dar žinoti vairuotojams?
Daugiau nuotraukų (22)
TA stočių darbas 
Sparčiai augant užsikrėtimų koronaviruso skaičiams, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ vadovai nutarė imtis papildomų priemonių ir pakoregavo registracijos grafikus techninei apžiūrai – prailgino vienos transporto priemonės patikrai skiriamą laiką bei prailgino atskirų TA stočių darbą taip, kad kiek įmanoma būtų sumažinti klientų srautai vienu metu. Didesnėse TA stotyse kontrolieriai pradėjo dirbti dviem pamainomis, į kurias paskirstyti žmonės tarpusavyje nesusitinka.
Dėl šių priežasčių rekomenduojama klientams atkreipti dėmesį į konkrečios TA stoties, kurioje planuoja apsilankyti, darbo valandas, o transporto priemones patikrai užregistruoti iš anksto telefonu arba internetu. Dėl to atvykus į TA stotį nereikia lūkuriuoti „gyvose“ eilėse. Išankstinės registracijos sistema veikia 54 iš 69 TA stočių visoje Lietuvoje.
Užsirašyti į TA internetu galima techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ tinklalapyje, taip pat ir atskirų TA įmonių interneto svetainėse. Norint iš anksto užsirašyti į TA, atitinkamuose laukeliuose reikia įrašyti automobilio valstybinį numerį, registracijos liudijimo numerį ir kontaktinius duomenis (el.paštą ar mob. tel. numerį) bei pasirinkti TA stotį ir laiką.
Pateikus šiuos duomenis, užsakovą SMS žinute ar el.paštu pasiekia aktyvavimo kodas. Šį kodą įvedus į rezervacijos sistemą patvirtinamas pasirinktas apžiūros laikas. Likus parai iki numatytos apžiūros, nurodytu kontaktu išsiunčiamas priminimas apie pasirinktą apžiūros vietą ir laiką.
Transporto priemonių patikra atliekama žmonėms nedalyvaujant: atvykęs klientas į TA stotį keletui minučių palieka automobilį vėdintis, vėliau perduoda automobilio raktelius ir reikiamus dokumentus kontrolieriui, o rezultatų laukia prie išvažiavimo iš apžiūros pastato vartų ar tam skirtose zonose.
Kai kurių TA stočių teritorijose įrengti laukimo paviljonai, teikiantys užuovėją ir apsaugą nuo lietaus. Transporto priemonės valdytojo dalyvavimas apžiūroje galimas tik išskirtiniais atvejais, jei pats kontrolierius dėl atitinkamų būtinų priežasčių taip nurodo valdytojui.
Transporto priemonių valdytojai privalo dėvėti asmens apsaugos priemones TA stotyse.
Asociacijos „Transeksta“ vadovai prašo visų, kurie jaučia bet kokius peršalimo ligų simptomus, karščiuoja, kosėja ar tiesiog prastai jaučiasi, atidėti automobilio patikrą arba patikėti ją asmenims – serviso įmonių darbuotojams, kurių sveikatos būklė nekelia jokių abejonių.
Jei automobilio TA galiojimas pasibaigė, prieš keliaujant į patikrą reikėtų pasirūpinti vienkartiniu skaitmeniniu leidimu. Jis užsakomas prisijungus prie „Transeksta“ interneto el. paslaugų svetainės, nurodžius transporto priemonės valstybinį numerį, registracijos liudijimo numerį, leidimo galiojimo datą, techninės apžiūros įmonę ir stotį, į kurią turi būti pristatyta transporto priemonė.
Tuomet reikia suformuotą leidimą atsispausdinti. Leidimas galioja vienai transporto priemonei ir tik Lietuvoje. Vienos dienos leidimas išduodamas tik Lietuvoje registruotai transporto priemonei. Užsisakydamas leidimą transporto priemonės savininkas arba valdytojas įsipareigojimą saugiai nuvykti į techninės apžiūros įmonę privalo patvirtinti savo parašu, nurodydamas vardą bei pavardę.
Naudojantis šia galimybe privalu užtikrinti, kad transporto priemonė nesukeltų pavojaus eismo saugumui, žmonių sveikatai, aplinkai.
„Akivaizdu, kad visos šalies įmonės susiduria su neeiliniais iššūkiais ir deda maksimalias pastangas tam, kad koronavirusas neplistų. Techninės apžiūros įmonių atveju transporto priemonių patikra atskirais atvejais gali šiek tiek sulėtėti, todėl visų, planuojančių vizitus į TA stotis, labai prašome supratingumo ir kantrybės.
Tik saugodamiesi patys ir saugodami vieni kitus galėsim išvengti naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų“, – naujienų portalui lrytas.lt teigė asociacijos „Transeksta“ direktorius Gintautas Šlėderis.
„Regitroje“ – taip pat pakeitimai
„Regitra“ šiuo metu teikia visas paslaugas tiek elektroninėje erdvėje, tiek įmonės padaliniuose įprastu darbo laiku. Tokio paslaugų teikimo planuojama laikytis ir toliau, kai įvestas visuotinis karantinas.
„Šiuo laikotarpiu įmonė imasi visų būtinųjų ir papildomų apsaugos priemonių, siekiant užtikrinti tiek darbuotojų, tiek klientų saugumą. Kitaip tariant, laikomasi visų saugos ir higienos reikalavimų bei maksimaliai reguliuojami klientų srautai, jog būtų užtikrintas saugus fizinis atstumas“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė „Regitros“ komunikacijos skyriaus jaunesnioji specialistė Emilija Bardauskienė.
Didėjant COVID-19 susirgimų skaičiui visoje Lietuvoje, „Regitra“ klientus aktyviai kviečia paslaugas atlikti tiesiog internetu.
Nuotoliniu būdu galima ne tik pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, bet ir užregistruoti prieš tai Lietuvoje eksploatuotą transporto priemonę ar pranešti apie jos pardavimą, užsisakyti naują registracijos liudijimą ir numerio ženklus bei kt.
Siekiant valdyti klientų srautus padaliniuose, visi elektroniniai užsakymai pristatomi tik per kurjerį arba į artimiausią paštomatą.
Pirmenybė teikiama užsiregistravusiems
Jei klientams nėra galimybės paslaugų atlikti internetu, tuomet dėl vizito padalinyje reikėtų užsiregistruoti iš anksto.
Įmonės padaliniuose pirmenybė teikiama būtent iš anksto užsiregistravusiems klientams, o neužsiregistravę asmenys aptarnaujami tik atsiradus laisvai vietai, t. y., kuomet iš anksto užsiregistravę klientai neatvyksta ar atšaukia savo vizitą. Tokia klientų aptarnavimo tvarka išlieka ir toliau.
Atvykstančių klientų prašo būti sąmoningais ir laikytis bendrųjų saugumo reikalavimų: dezinfekuoti rankas, viso vizito metu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo, už paslaugas rekomenduojama atsiskaityti banko mokėjimo kortele.
Klientų aptarnavimo erdvėse ribojamas vienu metu esančių asmenų skaičius, taip vienam asmeniui užtikrinant 10 m2 plotą. Pavyzdžiui, jei klientų aptarnavimo salės plotas siekia 70 m2, tuomet aptarnaujama iki 7 klientų.
Toks pat darbo organizavimo principas taikomas ir teorijos egzaminų klasėse. Pagal tai į priekį planuojamas egzaminų vietų skaičius. Taip pat dalis egzaminų vykdomi nenutrūkstamu srautu.
Visi darbuotojai yra aprūpinti dezinfekcinėmis ir apsaugos priemonėmis. Atvykę į darbo vietą darbuotojai matuojasi savo kūno temperatūrą ir atidžiai stebi sveikatą. Pajutus ligos simptomus, prašoma neatvykti į darbą. Darbuotojai, kurie gali, dirba nuotoliniu būdu.
Darbas padaliniuose organizuojamas taip, jog būtų užtikrintas kuo mažesnis fizinis kontaktas patalpose. Egzaminų automobiliuose įrengtos specialios pertvaros, atskiriančios klientą nuo egzaminuotojo, o teorijos egzaminų klasės ir automobiliai yra reguliariai vėdinami bei dezinfekuojami.
Beje, tam, jog būtų skaidomi klientų srautai, dar gegužę buvo nuspręsta Vilniuje, kur būsimų vairuotojų atvyksta daugiausiai, egzaminuoti iš dviejų skirtingų vietų. Taigi šiuo metu B kategorijos praktikos egzaminai Vilniuje vyksta Lentvario g. 7 ir Senajame Ukmergės kel. 4 esančiuose „Regitros“ padaliniuose.
Pratęstas teorijos egzamino rezultato galiojimas
Taip pat karantino laikotarpiu nėra taikoma taisyklė, kai apie nedalyvavimą egzamine būtina pranešti likus 24 val. iki jo pradžios. Tad būsimi vairuotojai, kurie pajuto kokius nors ligos simptomus, kviečiami bet kuriuo metu atšaukti registraciją į egzaminą.
Taip pat buvo pratęstas teigiamo teorijos egzamino rezultato galiojimo terminas tiems būsimiems vairuotojams, kuriems jis baigėsi arba baigsis ekstremalios situacijos metu. Teigiamas teorijos egzamino galiojimo terminas pratęsiamas visos ekstremalios situacijos paskelbimo laikotarpiu ir dar 6 mėnesiams po jo pabaigos.
Rezervuoja ilgesnį laiką bandomiesiems važiavimams
Vilniaus „Tokvila“ generalinis direktorius Gintautas Ignotas pasakojo, kad jų automobilių servisas prailgino darbo laiką ir dabar dirba nuo 7 val. ryto iki 21 val. vakaro, kad nesusidarytų didelis žmonių srautas vienoje vietoje. Automobilių pardavimo veikloje darbo valandų nekeitė. Dirba nuo 7 val. ryto iki 19 val. vakaro. Visur privalomos veido kaukės.
„Nuo pirmojo karantino nebuvo pasikeitusios sąlygos. Dabar tik kažkiek jas sugriežtinome. Pavyzdžiui, rezervuojame ilgesnį laiką bandomiesiems važiavimams, kad paskui turėtume laiko dezinfekuoti transporto priemones. Pirkėjai išbando automobilius vieni, be pardavėjų.
Žmonės automobilius atsiims bekontakčiu būdu. Personalo darbo grafikus pakoregavome, kai kurie dirba iš namų. Mažmeninė automobilių pardavimo veikla vykdoma rezervacijų principu, dažniausiai ateina žmonės susitarę, todėl viskas būna paruošta iš anksto“, – pasakojo G.Ignotas.
Vilniaus „Tokvila“ generalinis direktorius sakė, kad jų salonas yra beveik 900 kvadratinių metrų, todėl klientai gali palaikyti didelius atstumus: „Perdarėme laukimo zonas, klientams siūlome palaukti lauke, o ne viduje“.
Tuo metu „Sostenos“ salono darbas visuose padaliniuose nesikeis, didesnių pokyčių nenumatoma.
„Sostenoje“ nuo pat pirmojo karantino pradžios ir visą laiką iki šiol, siekiant maksimaliai apsaugoti darbuotojų ir klientų sveikatą, buvo laikomasi visų įmanomų saugumo priemonių – specialios priemonės rankų dezinfekcijai, vienkartinės kaukės ir pirštinės, įrengtos pertvaros ir apsauginiai skydai, grindų ženklinimas dėl atstumo laikymosi.
Taip pat įmonės darbuotojai dezinfekuoja paviršius salone bei automobiliuose, vėdina patalpas ir laikosi visų įmanomų rekomendacijų bei saugumo priemonių. Įvedus karantiną, bus ribojamas lankytojų skaičius salone (vienas žmogus / 10 kv.m.), dalis darbuotojų dirbs nuotoliniu būdu, taip pat naudos darbuotojų rotavimo principą.
„Raginame ir stengiamės, kuo daugiau klausimų dėl automobilių įsigijimo spręsti nuotoliniu būdu. Atsižvelgiame į visas vyriausybės rekomendacijas ir jų laikomės, o pasikeitus vyriausybės reikalavimams, spręsime, ką galėsime pritaikyti“, – kalbėjo „Sostenos“ rinkodaros ir komunikacijos vadovė Beata Kunevičienė.
„Kia Auto“ vadovas Gintaras Kaukėnas pasakojo, kad dar tik turės susirinkimą, kurio metu nutars, kaip visuotinio karantino metu dirbs įmonė. Tačiau preliminarus planas yra toks, kad serviso darbuotojus išskirstys į dvi pamainas, kad sumažėtų kontakto galimybės ir galėtų apsaugoti klientus. Taip pat laikysis visų įmanomų saugumo priemonių.
„Automobilių pardavimų vadybininkai dirbs panašiai kaip ir serviso darbuotojai. Dalis nuotoliniu būdu, o kita dalis – salone. Administracija ir visi kiti darbuotojai, kurie turi galimybes, dirbs nuotoliniu būdu“, – teigė G.Kaukėnas.
„BRC Autocentrum“ marketingo vadybininkė Greta Bimbaitė pasakojo, kad per visuotinį karantiną įmonės darbuotojai tvarkys dokumentus, filmuos bei dalinsis medžiaga apie automobilį nuotoliniu būdu. Taip pat, jei klientai pageidaus, darbuotojai pristatys automobilį į reikiamą vietą.
Metas keisti padangas ir važiuoti lėčiau
Naujienų portalas lrytas.lt primena, jog visi vairuotojai iki lapkričio 10 d. privalo vasarines automobilio padangas pakeisti į žiemines ar universaliąsias. Nuo lapkričio 1 d. oficialiai leidžiama naudoti dygliuotas žiemines padangas. 
Primename, jog nuo lapkričio 1-osios Lietuvos keliuose keičiasi greičio reikalavimai – maksimalus leistinas greitis automobilių vairuotojams automagistralėse nuo 130 km/val. sumažėjo iki 110 km/val.
Ribojimas įsigaliojo ir specialiais kelio ženklais pažymėtuose greitkeliuose, kuriais iki lapkričio 1-osios lengvieji automobiliai galėjo važiuoti 120 km/val. greičiu.
Leistinas greitis kituose keliuose nesikeičia – ruožuose su asfalto ar betono danga bet kuriuo sezonu galima važiuoti iki 90 km/val., o žvyrkeliais – iki 70 km/val. greičiu. Tačiau visiems motociklininkams, B1 kategorijos automobilių, 2 metų patirties dar neturintiems lengvųjų automobilių vairuotojams ir besimokantiems vairuoti taikomi kitokie apribojimai.
Jiems leistinas greitis išaugo. Pagal naujus Kelių eismo taisyklių reikalavimus, jie nuo lapkričio 1 dienos bet kuriuo sezonu automagistralėse gali važiuoti iki 100 km/val. greičiu, greitkeliuose – 90 km/val., keliuose su asfalto ar betono danga – 80 km/val., o kituose keliuose – 70 km/val. greičiu.
techninė apžiūraRegitra^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.