Siūlo panaikinti motociklininkams nepalankias nuostatas: jie nepagrįstai diskriminuojami
ELTA ir lrytas.lt inf.
2020-11-05 08:08Administracinių nusižengimų kodekse siūloma panaikinti motociklų vairuotojus nepagrįstai diskriminuojančias nuostatas. Tokias kodekso pataisas ketvirtadienį ketinantis pateikti Seimui parlamentaras Gintaras Vaičekauskas mano, kad motociklų vairuotojai nepagrįstai yra priskirti pavojingiausiems vairuotojams ir jiems taikoma pati griežčiausia atsakomybė.
Kodekso pataisas parengęs parlamentaras siūlo motociklininkams taikyti tokią pačią atsakomybę už tokio paties pavojingumo pažeidimus kaip ir kitiems vairuotojams, vairuojantiems įprastas transporto priemones.
„Motociklų vairuotojai nepagrįstai yra priskirti pavojingiausiems vairuotojams ir jiems taikoma pati griežčiausia atsakomybė: pvz., gyvenamojoje zonoje, kur leidžiamas maksimalus greitis 20 km/h, motociklininkui, vairavusiam motociklą, kurio darbinis tūris yra 51 cm3, ir važiavusiam 51 km/h greičiu, privalomai gali būti paskirtas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas šešiems mėnesiams, tuo metu vairuotojas, kuris kartu veždamas dar 7 keleivius ir mieste važiuodamas kad ir 150 km/h greičiu, gali būti nubaustas teisės vairuoti transporto priemones atėmimu tam pačiam šešių mėnesių laikotarpiui.
Automobilio vairuotojas, viršijęs leistiną greitį 30 km/h, gali ir toliau vairuoti visas transporto priemones, tačiau, jei tai padaro motociklo vairuotojas, jis negali vairuoti jokių transporto priemonių, t. y. jam uždraudžiama vairuoti ir automobilį, su kuriuo nerizikuodamas prarasti teisės vairuoti galėtų viršyti greitį net iki 50 km/h“, – sako projektą parengęs Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys G. Vaičekauskas. Pasak jo, akivaizdu, kad tai neproporcinga motociklų vairuotojų atžvilgiu, kad sankcijos nėra subalansuotos pagal pažeidimo pavojingumą ir galinčios kilti žalos dydį.
Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad motociklų vairuotojams privalomai skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo trijų iki šešių mėnesių, jei greitis viršytas daugiau kaip 30 km/h, tačiau ne daugiau kaip 40 km/h; nuo šešių mėnesių iki vienų metų – jei greitis viršytas daugiau kaip 40 km/h, bet ne daugiau kaip 50 km/h; nuo vienų metų iki vienų metų ir šešių mėnesių – kai greitis viršytas daugiau kaip 50 km/h.