J. Statkevičius pasipiktino tvarka Vilniuje: ką tas Šimašius leidžia, po velnių? Papildyta Vilniaus miesto savivaldybės komentaru

2020 m. spalio 26 d. 11:48
Papildyta
„Koks čia, po velnių, dviračių parkas? Prie lango, prie mūsų nuosavybės?“ – dizaineriui Juozui Statkevičiui kantrybė trūko, kai prie savo būstinės Pamėnkalnio gatvėje pastebėjo ką tik sumontuotus dviračių stovus.
Daugiau nuotraukų (5)
Keturi jų buvo prie kelkraščio, bet du – prie pat pastato sienos.
„Pažiūrėk: ir ten pristatyta, ir čia pristatyta. Kas prašė, klausė? Ką tas Šimašius leidžia, po velnių?“ – mero sumanymais visur prikaišioti dviračių stovų instagrame piktinosi garsus dizaineris J.Statkevičius.
Oi, nelengva R.Šimašiui. Vieni jį kala, kad nėra kur dviračio prirakinti, kiti – kad miestą pavertė dviračių parku. Nors persiplėšk.
Savivaldybė matė poreikį
Kaip naujienų portalui lrytas.lt komentavo Anton Nikitin, sostinės savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Tvaraus susisiekimo skyriaus vadovas, dviračių stovai įrengiami pirmiausia visoje centrinėje miesto dalyje, tačiau ir kitur – prie gyvenamųjų namų, mokymo įstaigų, traukos taškų.
Tokių stovų mieste per pastaruosius keletą metų įrengta daugiau kaip 2,3 tūkst., vien per šią vasarą-rudenį – keli šimtai.
„Dviračių stovai pirmiausia įrengiami taip, kad netrukdytų pėstiesiems praeiti (todėl atsiranda arba ties gatve, arba šalia pastato), jie įrengiami taip, kad būtų arčiausiai tikslo vietos (namų, biurų, įėjimų ir kt.) ir pirmiausia ten, kur jau dabar matomas poreikis – esami stovai jau yra užpildomi, dviračiai rakinami prie stulpų, yra vietos įrengti dviračius, jie netrukdys praeiti ar neužstos langų – siekiama įrengti ir kiek daugiau stovų nei reikia šiandienos poreikiams, kad į tą pačią vietą nereikėtų grįžti po metų ar dviejų.
Miesto tikslas – per artimiausią dešimtmetį bent penkiskart padidinti kelionių dviračiu ar kitomis riedėjimo priemonėmis skaičių, o dviračių ar paspirtukų parkavimo infrastruktūra – yra būtinas to elementas.
Patirtis rodo, kad įrengus dviračių stovus dauguma jų palaipsniui užsipildo, kadangi gyventojai ir šalia esančių įstaigų svečiai atranda galimybę palikti dviratį nesinešant jo į patalpas“, – teigė A.Nikitin.
Pagal tą pačią logiką, pasak vadovo, dviračių stovai įrengti ir šalia J.Statkevičiaus būstinės – matytas poreikis dviračių stovams (prie esamų stovų jau buvo rakinami dviračiai), teritorijai patenkant į centrinę miesto dalį planuojama, kad dviračių poreikis tik didės, stovai įrengti arčiausiai įėjimo, kiek įmanoma neskirstant, kas vykdo veiklą tam tikrose patalpose.
„Vilniečių judumo įpročiai keičiasi, jie po miestą renkasi judėti įvairiai.
Pavyzdžiui, naujausia atlikta įmonių darbuotojų apklausa rodo, jog po karantino kur kas daugiau nei anksčiau vilniečių į biurus juda dviračiais ir paspirtukais.
Lyginant balandžio – rugpjūčio mėnesių dviratininkų srautus, šiemet skaičiuojame 66 proc. daugiau dviratininkų nei pernai.
Paspirtukus, dviračius vilniečiai taip pat kur kas dažniau renkasi ne kaip pramogą, o kaip kasdienę transporto priemonę – tai svarbus elgsenos ir judumo mieste pokytis“, – aiškino A.Nikitin.
Tokių vietų, kur įrengiami stovai, mieste esą yra daug.
Jie įrengiami gatvių ir šaligatvių ribose, ne privačiuose sklypuose. Gyventojai taip pat gali pasižiūrėti, kur įrengti stovai, taip pat pranešti, kur trūksta dviračių stovų ir, jeigu bus galimybė – jie bus įrengti.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.