Tyrime dalyvavo 40 tūkst. žmonių, kurie per dvejus metus padarė ar pateko į 1986 automobilių avarijas.
Kaip parodė tyrimas, net 87 proc. kelionių automobiliu tęsiasi trumpiau negu pusvalandį ir tik vienas procentas visų kelionių automobiliu tęsiasi ilgiau nei valandą.
Tyrėjai išskyrė atskirai keliones, kurios tęsėsi ne ilgiau kaip 10 min. Pasirodo, kad iš tokių važiavimų kas ketvirtas baigiasi avarija, kuri įvyko per pirmas tris minutes nuo kelionės pradžios. Dar 14 proc. avarijų įvyko per pirmas 6 kelionės minutes.
Viena iš tyrimą atlikusių mokslininkų Kathy Salinger teigė, kad jeigu žmonės atsisakytų trumpų, iki 10 minučių trukmės kelionių, būtų galima išvengti net 40 proc. visų keliuose įvykstančių avarijų.
Mažiausiai rizikuoja tie vairuotojai, kurių kelionė tęsiasi nuo 10 iki 20 minučių. Vėliau rizika patekti į avariją vėl smarkiai padidėja. Pavyzdžiui, jeigu kelionė tęsiasi ilgiau kaip 40 min., tikimybė, kad pateksite į avariją išauga net 2,5 karto.
Tyrėjai nerekomenduoja automobiliu leistis į trumpas, iki 10 minučių trunkančias keliones. Jie siūlo geriau rinktis visuomeninį transportą arba eiti pėsčiomis. Jeigu važiuojate ilgiau – daryti pertraukas.
Taip pat tyrimas parodė, kad kas ketvirtos avarijos metu bent vienas vairuotojas į ją patekęs naudojosi mobiliuoju telefonu.