Kartą ir visiems laikams: kaip teisingai elgtis vairuotojams, į kelią išbėgus žvėrims

2020 m. rugsėjo 22 d. 18:44
Prasidėjus rudeniui Lietuvos keliuose padaugėjo ir avarijų – automobiliai dažniau nei įprastai susiduria su į kelią išbėgusiais laukiniais gyvūnais. Rudenį migruojantys žvėrys ieško maisto, todėl miškų apsuptuose keliuose gali pasirodyti ir stambūs gyvūnai. Pasak gamtininkų, žvėrys įpratę keliauti savais keliais, todėl vairuotojai kelyje turėtų būti itin budrūs.
Daugiau nuotraukų (9)
Iškeliavo anapilin
Klaipėdietė Lilita vieną iš savo kelionių automobiliu naktį atsimins ilgai – į kelią iššokus stirnai, moteris pateko į avariją. Automobilį vairavusi klaipėdietė pasakojo, kad transporto priemonės greitis nebuvo didelis, tačiau gyvūnas nuo šlaito į plentą išbėgo visiškai netikėtai.
„Išlipę iš automobilio pamatėme sudaužytą mašinos priekį bei išbėgusius skysčius. Iš karto skambinome pareigūnams“, – istoriją pasakojo Lilita.
Vairuotoja ir kiti mašinoje sėdėję keleiviai nuo smūgio stiprių sužalojimų nepatyrė, tačiau stirnai šis įvykis baigėsi nelaimingai.
Gyvūnai nesupranta
Gamtininkai įspėja, kad jau prasidėjo laukinių gyvūnų migracijos sezonas, todėl vairuotojai kelyje turėtų būti atsargūs. Dažniausiai žvėrys vairuotojo kelyje pasirodo ryte arba vakare.
„Klaipėdoje yra briedžių migracijos kelias. Per tą migracijos taką padarė kelią automobiliams, tačiau gyvūnas juk to nesupranta ir nepakeis savo kelio. Dažniausiai tie keliai Lietuvoje būna neaptverti, pavyzdžiui, užsienyje daro užtvaras bei tunelius, kad gyvūnas galėtų saugiai praeiti kelią, – aiškino Klaipėdos universiteto gamtininkas Gediminas Gražulevičius.
Rudenį ir pavasarį dėl prasidėjusios gyvūnų migracijos vairuotojai raginami stebėti įspėjamuosius ženklus, įvertinti kelio dangą ir lėčiau vairuoti.
Skaudžios pasekmės
Vairavimo mokyklos vadovas Valdas Rimkus teigė, kad dažniausiai gyvūnas bėga skersai kelio. Vyras vairuotojams siūlo pamačius iš dešinės pusės gyvūną, sukti vairą į dešinę, o jei iš kairės – atvirkščiai.
„Sukant vairą reikėtų stebėti priešingą eismo juostą, kad nesusidurtumėte su priekyje atvažiuojančiu automobiliu. Atsitrenkus į zuikį, nieko vairuotojui nenutiktų, tačiau partrenkus stirną ar šerną – gali nukentėti automobilyje esantys žmonės ir pats automobilis“, – kalbėjo V.Rimkus.
Šiais metais Lietuvoje dėl į kelią išbėgusių gyvūnų įvyko beveik 3000 eismo įvykių, tarp jų – 16 avarijų, kuriose sužeista 18 žmonių.
Rudenį ir pavasarį gyvūnai ima migruoti ieškodami maisto ir rujodami. Spalio ir lapkričio mėnesiais migracija tampa intensyviausia.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.