„Verslininkai, statantys didelį prekybos centrą, yra įpareigojami nutiesti ir šaligatvius. Deja, į „Moki-veži“ parduotuvę Pilaitėje jų nėra. Gal mums oru skristi, jeigu neturi automobilio?“ – piktinosi Vytautas.
Savivaldybės atstovė Dovilė Ibianskaitė patvirtino, kad Pilaitės prospekto atkarpoje tarp Pilkalnio ir Tvankstos gatvių šaligatvis nėra suprojektuotas, nes didžioji dalis šios atkarpos patenka į fizinių ir juridinių asmenų nuosavybės teise valdomus žemės sklypus.
„Savivaldybė neturi teisės įpareigoti statytojus atlikti infrastruktūros darbus svetimuose privačiuose žemės sklypuose“, – aiškino ji.
Vis dėlto bendrovės „Makveža“, kuriai priklauso prekybos centras „Moki-veži“, direktorius Saulius Jonaitis tvirtino, kad verslininkai prisidėjo prie Pilaitės infrastruktūros gerinimo.
Verslininkai buvo įpareigoti suprojektuoti ir įrengti Pilkalnio gatvės atkarpą nuo Pilaitės prospekto. Taip pat jie įsipareigojo įrengti šviesoforais reguliuojamą sankryžą su Pilaitės prospektu.
Nauja gatvė privalėjo būti 2 eismo juostų, prie jos buvo numatyti ir ne siauresni kaip 2,25 metro pločio betoninių trinkelių šaligatviai abiejose pusėse, apšvietimas vienoje pusėje.
Prieš statant prekybos centrą savivaldybė taip pat pareikalavo įrengti Pilaitės prospekte, ties sankryža į Pilkalnio gatvę, lėtėjimo juostas dešiniesiems ir kairiesiems posūkiams.
Verslininkams buvo privalu įrengti ir 2,5 metro pločio dviračių taką, miesto Padekaniškių transporto stotelę su paviljonu ir įvaža.
Jiems teko spręsti, kaip nuo gatvės surinkti ir pašalinti lietaus vandenį, pasirūpinti eismo reguliavimo ir saugumo priemonėmis (saugumo salelėmis, iškiliosiomis perėjomis iš asfalto).
Iš viso į mažmeninio prekybos tinklo „Moki-veži“ parduotuvę, įsikūrusią šalia „Emsi“ degalinės, investuota daugiau nei 8 milijonai eurų. Paklausta, kokius įsipareigojimus prisiima verslininkai prieš statydami kitus prekybos objektus, D.Ibianskaitė sakė, kad viskas priklauso nuo objekto vietos ir šalia jo jau esančios infrastruktūros.
„Prieš statydami kitus objektus ir norėdami prisijungti prie susisiekimo komunikacijų verslininkai kreipiasi į savivaldybės Infrastruktūros skyrių. Kiekvienas atvejis atskirai nagrinėjamas savivaldybės administracijos Sąlygų rengimo darbo grupės pasitarimuose, kur nustatomos būtinos įrengti susisiekimo komunikacijų infrastruktūros apimtys“, – pasakojo ji.