Epilepsijos priepuolio ištiktas vyras sulaukė baudos už kelių eismo pažeidimą. Jis tikino, kad beeeinant per perėją, jį ištiko epilepsijos priepuolis. Vyras teigė nesiorientavęs aplinkoje, tačiau pareigūnai priepuolio neatpažino ir nepripažino.
Tuo tarpu policijos atstovai aiškino, kad pareigūnai pasielgė teisingai.
Pasak medikų, epilepsijos kartais nesugeba atpažinti ne tik pareigūnai, bet ir patys gydytojai.
„Priėjau prie perėjos, degė žalia šviesa, man prasidėjo epilepsijos priepuolis. Atsipeikėjau salelėj, tada prie manęs privažiavo policijos pareigūnai“, – prisiminė Alytaus rajono gyventojas Algis Pileckas.
Vyras sako policijai paaiškinęs, kad jį ištiko priepuolis, tačiau jie į tai nereagavo. Tačiau Algis prisipažįsta nepaisęs pareigūnų reikalavimo sėsti į jų automobilį.
Bijojo policijos
„Bijojau, kad nebūtų pakartotinio priepuolio, kad jo metu nebūčiau sutramdytas ir sumuštas. Tada pareigūnas išlipo ir liepė lipti, bet nelipau į automobilį“, – „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistėms pasakojo Alytaus rajono gyventojas.
Vyriškis tvirtino bijojęs policijos, nes prieš porą dešimtmečių, ištikus epilepsijos priepuoliui, pareigūnai jį neva palaikė girtu ir sumušė. Vyras kreipėsi į teismą, bet jį pralaimėjo.
Pareigūnai ir šįkart tvirtino, kad elgėsi teisėtai.
„Policijos pareigūnai nėra medikai, todėl vyriškiui paminėjus apie jo sveikatos būklę, jie iš karto pasiūlė medikų pagalbą, tačiau jam atsisakius, negalėjo nieko veikti, tik surašyti protokolą“, – aiškino Alytaus policijos Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė.
Žada skųstis
Vyriškis atsisakė mokėti 20-ies eurų baudą už tai, kad per gatvę ėjo degant raudonam šviesoforo signalui. Anot jo, pareigūnai turėjo atsižvelgti į jo sveikatą.
Tačiau policija tokio pobūdžio epilepsijos priepuolio nepripažįsta.
„Jie galvoja, kad sergantis epilepsija žmogus turi nuvirsti, tampytis, man tokių simptomų nebūna", – aiškino A. Pileckas,
Jam skirtą baudą Algis žada skųsti teismui.
Tuo tarpu medikai sako, kad nereikia kaltinti policijos, nes ir patys gydytojai kartais neatpažįsta epilepsijos priepuolių.
Gydytoja neurologė Rūta Mameniškienė pateikė pavyzdį apie užsienio ligoninėje nufilmuotą, lovoje gulintį vyrą. Iš šalies atrodo, kad jis tiesiog šoka, bet iš tiesų taip jam pasireiškė epilepsijos priepuolis.
Pasak gydytojos, priepuolius, kai žmogus krenta ant žemės, patiria mažiau kaip 40 proc. sergančiųjų epilepsija. Kitiems epilepsijos priepuolį galima įtarti tik dėl neįprasto elgesio.
Lietuvoje epilepsija serga per 20 tūkst. žmonių.