Skelbiama, kad juodųjų dėmių kasmet mažėja, o geriausiai tai pastebima lyginant pokyčius, kurie įvyko per pastaruosius 10 metų.
Jei 2009-aisiais juodujų dėmių šalies keliuose buvo 195, tai šių metų žemėlapyje jų pažymėta vos 17.
Valstybinės reikšmės kelio ruožas yra laikomas avaringu, jei per ketverių metų laikotarpį, ne ilgesniame kaip 500 metrų kelio ruože, įvykusių įskaitinių (kuriuose žūsta arba sužeidžiami žmonės) eismo įvykių faktinis skaičius yra ne mažesnis kaip keturi.
Kelio avaringumo laipsnį nustato rodikliai, tokie kaip eismo įvykių tankis ir avaringumo koeficientas.
Jie apskaičiuojami formulėmis naudojant eismo įvykių, eismo intensyvumo, nagrinėjamo ruožo ilgio ir metų skaičiaus duomenis.
Juodosios dėmės dažniausiai atsiranda riboto matomumo vieno lygio sankryžose, autobusų stotelių prieigose, nepakankamo matomumo kelio ruožuose su mažo spindulio vertikaliosiomis ir horizontaliosiomis kreivėmis, kelio ruožuose, kuriuose arti važiuojamosios dalies auga medžiai, ir kituose kelio ruožuose, kuriuose dėl tam tikrų kelio ar jo aplinkos elementų yra didesnė rizika pakliūti į eismo įvykį.
Juodosios dėmės valstybinės reikšmės keliuose nustatomos kasmet pagal avaringų ruožų nustatymo valstybinės reikšmės keliuose metodiką, patvirtintą susisiekimo ministro.