V. Rumšas sakė, kad motociklas jam anaiptol nėra kasdieninė transporto priemonė.
„Tai yra gyvenimo skonis, kurio nebūtina ragauti kiekvieną dieną. Be to, ir mano darbas toks, kad aš tiesiog negaliu sau leisti pargriūti“, – komentavo jis.
Padarė įspūdį vaikystėje
Žinomas vyras sakė, kad į jo sprendimą vairuoti motociklą tėvai pernelyg karštai nereagavo. Jie žinojo, kad tai buvo jo sena svajonė, kurią labai norėjo įgyvendinti.
„Mano senelis turėjo „Uralą“. Iki šiol atsimenu, kaip stoviu mažas prie motociklo – buvau tokio ūgio, kad radiatorius buvo man prieš akis.
Turbūt nuo tada ir atsirado toks poreikis“, – gražią vaikystės akimirką prisiminė V. Rumšas.
Visgi įgyti teisę valdyti motociklą aktorius neskubėjo – ją gavo jau sulaukęs 27–erių.
Mėgsta važiuoti lėtai
Klausiamas apie tai, ką reikėtų daryti, kad motociklo vairavimas po skaudaus incidento nepaliktų karčių prisiminimų, V. Rumšas sakė, jog svarbiausia – būti atsakingam.
„Manau, kad reikia turėti galvą ant pečių ir stengtis nesukti akceleratoriaus rankenos iki galo. Vis dėlto motociklas turi tik du ratus, todėl su juo reikia mokėti elgtis.
Tai ne automobilis, į kurį įsėdęs gali jaustis saugus – žinai, kad blogiausiu atveju išaus oro pagalvės“, – pažymėjo pašnekovas.
V. Rumšas atskleidė, kad pats nejaučia malonumo greitai važiuodamas su motociklu. Aktoriui arčiau prie širdies mažesnis kruizinis greitis – tuomet jis labiau atsipalaiduoja.
Tokio elgesio nesupranta
Aktoriaus manymu, dažniausia tragiškas avarijų pasekmes lemianti priežastis – viršytas saugus greitis.
„Važiuojant mažesniu greičiu galima pajausti daugiau malonumo. Apskritai, man labiausiai patinka užmiesčio keliai, kuriuose nėra automobilių.
Bet tikrai nereikia važiuoti 180 km/val. greičiu“, – kalbėjo pašnekovas.
V. Rumšas pastebėjo, kad yra motociklininkų, kurie mėgsta staigiai pasukti akceleratoriaus rankeną ir vėl ją atleisti. Jo manymu, toks elgesys gatvėje nėra normalus.