Prieš 10 val. ryto automobiliai stovėjo Geležinio vilko, A.Goštauto gatvėje, kimšosi ir aplinkinės gatvės.
Spūstį užfiksavęs vilnietis Vladas spėjo, kad taip galėjo nutikti dėl sutrikusio šviesoforų darbo. „Kaip gali būti tiek gatvių užsikimšę, kai niekada tokiu metu spūsčių nebebūna. Gal vėl ką nors su šviesoforais daro“, – svarstė jis?
Tačiau SĮ „Susisiekimo paslaugos“ užtikrino, kad šviesoforai neturėjo nieko bendro su šio ryto spūstimis.
„Visur buvo eismo įvykiai. Geležinio vilko g. abiejose pusėse, A.Goštauto g. stovėjo sugedęs automobilis, todėl ir buvo užsikimšę“, – paaiškino įmonės atstovė.
Vairuotojams sunku įsivaizduoti, kiek daug įtakos eismui gali turėti vienas sustojęs automobilis, bet eismo stebėtojai yra įvertinę, kad stovinčiam automobiliui užėmus vos vieną iš dviejų eismo juostų spūstis gali greitai nusidriekti net keletą kilometrų.
Taip įvyksta ne tik todėl, kad automobiliams lieka mažiau vietos pravažiuoti, bet ir todėl, kad pravažiuojantiems vairuotojams smalsu paspoksoti į įvykį.
Todėl kelyje išvydus smulkią avariją ar sugedusį automobilį, jei tai nėra ką tik įvykusi situacija ir nereikia pagalbos, vairuotojai turėtų gerbti kitus ir negaišti kelyje. Be to, svarbu nepamiršti „užtrauktuko“ principo ir leisti persirikiuoti po vieną automobilį iš užsikimšusios juostos.
Tiesa, kito skaitytojo nufilmuoti kadrai parodo, kad kartais ir šviesoforų darbo sklandumu galima suabejoti: