Tie, kurie nemėgsta būriuotis eilėse prie padangas montuojančių dirbtuvių, kurios stipriai nusidriekia balandį, jau dabar domisi į ką atsižvelgti, už kiek pirkti, ką reiškia ant padangų sužymėtos skaičių ir raidžių kombinacijos?
Universalumas – ne pats geriausias kriterijus
Kiekvienas vairuotojas turi rinktis padangas, atsižvelgdamas į individualius poreikius: kokių dangų keliais tenka važiuoti, kokiam automobiliui jas renkasi, kokie jo vairavimo įpročiai ir daug kitų dalykų.
Todėl prieš galutinai pasirenkant padangas rekomenduojama pasitarti su patyrusiu specialistu ir tik tada priimti galutinį sprendimą.
Pasak buvusio lenktynininko, daugkartinio Lietuvos ralio čempiono Roko Lipeikio, padangų kokybė ir jų savybės gali labai skirtis.
Pensininkui, ramiai važiuojančiam iš taško A į tašką B, gal ir ne visada verta investuoti į brangiausius produktus ir tikrai neverta rinktis sportiniams automobiliams skirtų brangiausių sportinių padangų, bet daug važiuojančiam, nuolat skubančiam ir mėgstančiam „aštriau“ vairuoti vairuotojui investuoti į aukštos kokybės ir maksimalų saugumą užtikrinančias padangas tikrai verta.
Svarstantiesiems, ar verta įsigyti universalias padangas, specialistas visgi patarė turėti ir žiemines, ir vasarines padangas.
Tačiau yra dalis vairuotojų, kurie, pavyzdžiui, žiemą važiuoja labai mažai, arba, esant ypač sudėtingoms žiemos sąlygoms, išvis nevažinėja automobiliu - tokiems vairuotojams pakanka ir universalių padangų.
Gali tarnauti ir 10 metų
Padangas rekomenduojama keisti praėjus 10 metų nuo jų pagaminimo datos arba nusidėvėjus protektoriui iki minimalaus protektoriaus gylio, pavyzdžiui, vasarą tai - 1,6 mm.
Bet geriau nelaukti iki minimalios ribos, nes labai nusidėvėjusios padangos nėra saugios.
Didžiausias iššūkis ir pavojus vasarą - akvaplanavimas, nešvarus asfaltas, ypač lyjant lietui, ir šlapia žvyrkelio danga. Dažniausiai pirkėjas reikalauja padangų, kad jos būtų labai geros, saugios ir labai pigios, tačiau tokių nebūna – tenka rinktis optimalų kainos ir kokybės santykį.
Daugiausiai pirkėjai informacijos ieško internete, nemažai randa padangų prekiautojų puslapiuose. R. Lipeikis sako, kad prieš ateinant į padangų saloną pirkėjui pakanka žinoti labai nedaug – kur ir kaip dažniausiai važinėjama ir kokie pagrindiniai lūkesčiai iš naujųjų padangų.