Ekspertai pataria: jei norite žiemą važinėti dviračiu – pradėkite tam ruoštis

2017 m. spalio 18 d. 11:34
Lrytas.lt
Važinėjimasis dviračiu ne tik sportas ar pramoga, bet ir gyvenimo būdas. Tačiau atėjus šaltajam sezonui šie dažnai slepiami garažuose ar sandėliuose. Ekspertų teigimu, tai nėra būtina. Dviračiu naudotis galima ir žiemą, tereikia tam pasiruošti.
Daugiau nuotraukų (4)
Pasak „DviraciuDalys.lt“ parduotuvės vadovo Jurgio Ladigos, dviračio eksploatavimas spalio – balandžio mėnesiais sukelia iššūkių, tačiau šie yra gana nesunkiai įveikiami skyrus tam šiek tiek investicijų ir laiko.
Purvasaugiai – gera investicija
Esminės investicijos – kokybiški purvasaugiai ir žieminės padangos. Anot specialisto, be jų vėsų sezoną neišsiversite.
Šaltajam metų laikui reikia paruošti dviratį ir pasiruošti pačiam. Dviračio parengimą geriausia būtų pradėti nuo tinkamų detalių ir priedų įsigijimo.
„Dažniausias aktyvų dviračių sezoną baigiančių žmonių pasiteisinimas – rudenį šlapia. Tačiau pasirinkus tinkamus purvasaugius, problema sprendžiama efektyviai ir be didelių išlaidų.
Siekiant maksimalios apsaugos nuo purvo ir vandens, optimaliausias variantas yra rinktis visiškai padangą dengiančius purvasaugius.
Jie gali būti montuojami prie įvairiausių tipų dviračių – miesto, hibridinių, kalnų dviračių ar net plento dviračių – svarbu tik pasirinkti padangos plotį atitinkantį purvasaugių modelį“, – dėstė J. Ladiga.
Padangas rinktis pagal sezoną
Kitas iššūkis, kuris kyla dėl didesnio kritulių kiekio rudenį – drėgna kelio danga. Rudenį, esant šlapiai kelio dangai stabdymo laikas ir sukibimas posūkiuose ženkliai suprastėja.
Išvengti nemalonių griūvimų gali padėti ne tik sulėtintas tempas ir padidintas atsargumas, bet ir tinkamai pasirinktos padangos.
Pagrindiniai kriterijai renkantis padangas šaltajam metų laikui, pasak J. Ladigos, yra protektoriaus raštas ir plotis. Padangos centrinė dalis neturėtų būti visiškai plika – grubesnis protektorius viduryje leidžia sumažinti stabdymo atstumą.
Padangos plotis – didesnis. Dėl didesnio paviršiaus ploto jos turi geresnį sukibimą su važiuojama kelio danga, kas taip pat leidžia pagerinti dviračio valdymą.
„Platesnių padangų pranašumas – minkštesnis dviračio riedėjimas, esant nelygiai kelio dangai. Dėl didesnio padangos tūrio sumažėja ir tikimybė prarasti dviračio kontrolę, išvengiama tamsiu paros metu pasitaikančių skaudžių kritimų.
Tik prieš perkant platesnes padangas derėtų pasitikrinti ar dviračio rėme ir šakėje joms yra pakankamai vietos“, - patarimais dalinosi ekspertas.
Ištisus metus dviračiu važiuojantys entuziastai šalčiausiems žiemos mėnesiams turėtų rinktis dygliuotas padangas. Ant važiuojamosios kelio dangos susidarius ledo sluoksniui tik dygliai leis važiuoti nesibaiminant griuvimo ties kiekvienu posūkiu.
„Kuo daugiau dyglių – tuo geriau. Jau aptartos paprastos, bet platesnės, grubesnės padangos yra universalios –  puikiai tiks važinėti ir šiltuoju metų laikotarpiu.
Kitaip nei su grublėtos, dygliuotos skirtos tik važinėjimui per sniegą ir ledą“, - aiškino J. Ladiga.
Didžiausias rūpesnis – saugumas
Kai šlapia, reikia šiek tiek daugiau dėmesio skirti dviračių priežiūrai. Pagrindiniai dviračio mazgai – grandinė ir žvaigždės yra gaminami iš plieno, kuris yra linkęs rūdyti. Todėl grandinės valymas ir tepimas – būdas to išvengti.
Kitas labai svarbus aspektas yra dviratininko saugumas – juk skaudžiausi susidūrimai dviratininkams atsitinka tamsiuoju paros laiku.
Šiuo metu Lietuvoje galioja įstatymas įpareigojantis kiekvieną dviratininką dėvėti šviesą atspindinčią liemenę ir naudoti šviesos šaltinius – priekinį ir galinį dviračio žibintus.
Atkreipkite dėmesį į LED tipo lemputes turinčius žibintus su integruotais USB jungtimis pakraunamais akumuliatoriais. Tokie žibintai yra patogūs naudoti – dauguma jų lengvai nuimami nuo laikiklių pritvirtintų prie dviračio rėmo.
Paskutiniu metu išpopuliarėjęs šviesos srauto matavimo vienetas – liumenas. Jeigu norite, kad priekinis žibintas ne tik atkreiptų kitų eismo dalyvių dėmesį, bet ir funkcionuotų, kaip šviesos šaltinis, rekomenduojama rinktis ne mažiau 100 liumenų galios žibintą.
Pasirūpinkite savimi ir dviračiu
Pasirūpinus dviračiu, reikia nepamiršti pasirūpinti savimi. Neperšlampami ir neperpučiami rūbai pagaminti iš modernių sintetinių audinių su membranomis, šiltesnės pirštinės, batai ir pošalmis leis jaustis šiltai esant pračiausioms oro sąlygomis.
Anot J. Ladigos, planuojantys dviračiu nesinaudoti visą žiemą turi pasirūpinti ir šio sandėliavimu. Tik tam pritaikyta vieta leis juos naudoti kitą sezoną bei sumažins žalą.
„Jei vis tik nusprendėte dviračio sezone padaryti pertrauką, dviratį žiemai geriausiai paruoš tai išmanantys žmonės dirbantys dviračiu parduotuvėse.
Paskutinius keletą metų populiarėja dviračio žiemojimo paslauga – už tam tikrą mokestį dviratį žiemai galima palikti dviračių servisuose“, - sakė ekspertas.
Dažna klaida yra palikti dviratį žiemai nešildomose ir drėgnose patalpose arba dar blogiau atvirame balkone – tokiose sąlygose oksiduojasi plieninės dviračio detalės, tad pradedant naują sezoną jas dažnai tenka keisti.
dviratininkaisaugus eismasDviračiai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.