Tikimasi, kad jų metu įgytos žinios bei įgūdžiai padės mažinti eismo įvykių riziką šalies keliuose.
Šių metų konkurse – nemažai naujienų: atnaujintas projekto logotipas, svetainė internete, pradinių klasių varžybų dalyviams bus siūlomos naujos užduotys, metodinė medžiaga mokytojams.
„Ši daugiau nei du dešimtmečius vykdoma saugaus eismo iniciatyva yra labai svarbi, nes atsargaus, apdairaus elgesio kelyje moko jau ne vieną Lietuvos kartą.
Esame įsitikinę, kad tokie šviečiamieji projektai prisideda ir prie gerėjančios situacijos šalies keliuose.
Pernai užfiksuotas tragiškų eismo įvykių skaičius, lyginant su 2015 metais, buvo beveik 22 proc. mažesnis ir pats mažiausias per daugiau nei penkis dešimtmečius.
Tad kviečiu mokyklas aktyviai dalyvauti ir toliau bendromis jėgomis didinti saugumą mūsų keliuose“, – ragina Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius Egidijus Skrodenis.
Pirmojo šviesoforo jubiliejus
Didžiausia organizuojamo nacionalinio saugaus eismo projekto dalis – pradinių klasių moksleiviams skirtos varžybos „Šviesoforas“, kurių metu pirmų–ketvirtų klasių mokiniai supažindinami su Kelių eismo taisyklėmis ir eismo saugumo pagrindais.
Planuojama, kad jose dalyvaus per 40 000 pradinių klasių moksleivių. Įgyvendinamos keliais etapais, varžybos baigsis gegužės 25 dieną Kaune, kur paaiškės, kurios Lietuvos mokyklos mokiniai geriausiai išmano, kaip saugiai elgtis kelyje.
Šių metų varžybos turi ir simbolinę istorinę reikšmę, nes šiemet sukanka 70 metų, kai buvo įrengtas pirmasis šviesoforas Lietuvoje.
Jis pradėjo veikti 1947 m. Vilniuje, Jono Basanavičiaus ir Pylimo gatvių sankryžoje. Pradžioje šviesoforas buvo valdomas rankiniu būdu, vėliau, 1953 metais, jis pakeistas automatiniu.
„Eismo dalyvių elgesys, požiūris į nustatytą tvarką kelyje, pagarba kitiems formuojasi nuo mažens – ypač stebint suaugusiuosius.
Labai svarbu pradėti dirbti su vaikais dar pradinėse klasėse, skatinti juos ne tik suprasti pagrindines Kelių eismo taisykles, bet ir mokyti gerbti, būti atsakingais, saugoti save ir rūpintis kitais.
Todėl į tokius projektus žvelgiame labai rimtai, o policijos pareigūnai prie jų mielai prisideda jau daugelį metų“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.
Varžybos jauniems vairuotojams
Taip pat didelio susidomėjimo kasmet sulaukia jaunųjų dviračių vairuotojų varžybos „Saugus ratas“, kuriose kviečiamos dalyvauti 10–14 metų amžiaus moksleivių komandos. Šios varžybos kaip ir kasmet įgyvendinamos keliais etapais.
Pirmajame etape varžybos vyksta mokyklose, vėliau – geriausiai pasirodę moksleiviai varžosi miestų ir regionų lygiu, o nacionalinis finalas gegužės 23 dieną pakvies Marijampolėje susitikti šių turų prizininkus iš visos Lietuvos.
Vyresnio amžiaus mokiniams nuo 13 iki 18 metų siūloma išmėginti jėgas mopedų ir motociklų, o nuo 16 iki 19 metų – automobilių jaunųjų vairuotojų konkursuose.
Registruotis konkurse „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ mokyklos kviečiamos iki šių metų balandžio 16 dienos interneto svetainėje www.saugusmokinys.lt.
Šiame puslapyje pateikiama ir išsami informacija apie konkurso taisykles bei etapus, įvairi naudinga medžiaga.
Lietuvos mokinių konkursą „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija, jai talkina savivaldybių administracijos švietimo padaliniai, apskričių vyriausieji policijos komisariatai bei Lietuvos kelių policijos tarnyba.
saugaus eismo konkursassaugus eismasLietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD)
Rodyti daugiau žymių