Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Saugus eismo laboratorijos vedėjas Vidas Žuraulis nuramino praktiškumo sumetimais padangų neskubančius keisti vairuotojus. Anot jo, žieminės padangos įprastomis važiavimo sąlygomis nėra linkę labiau dilti.
Keblumų galite turėti tik tuo atveju, jei žiemą mėgstame važinėti dideliais greičiais arba esate linkęs į chuliganišką elgesį prie vairo.
Tinkamas gumos mišinys
V.Žuraulis taip pat dar kartą priminė faktą, kurį vairuotojai linkę pamiršti – žieminių padangų techninės savybės krentant temperatūrai praktiškai nesikeičia.
Jos pagamintos iš minkštesnio gumos mišinio, todėl kontaktinis paviršius nėra toks jautrus kintančioms oro sąlygoms.
Lektorius atkreipė dėmesį ir į protektoriaus raštą. Dėl savo gylio ir formos jis linkęs geriau išstumti sniego ir purvo mišinį. Reikalavimas dėl protektoriaus rašto gylio įvestas ne veltui.
Gilesnis protektorius leidžia lengviau pašalinti purvą iš kontaktinio paviršiau ir užtikrinti sukibimą su keliu.
Fiksuoja pažeidimus
V.Žuraulis pademonstravo lazeriais aprūpintas balansavimo stakles. Jos leidžia nustatyti ne tik vertikalų ar horizontalų mušimą, bet ir įvertina padangos kokybę.
Sistema gali nustatyti padangos nelygumus ar įtrūkimus. Trimačiame padangos vaizde pažeistoje vietoje rodomas šauktukas, kuris įspėja apie reikalingą remontą.
Daugiau sužinoti apie šiuolaikiškas ratų balansavimo stakles galite peržiūrėję Lrytas.TV vaizdo siužetą iš VGTU laboratorijos.