Tyrimai rodo, kad net 90 proc. informacijos apie nuolatos besikeičiančias eismo sąlygas vairuotojai priima akimis. Todėl, ypač tamsiai apsirengę pėstieji ar dviratininkai, pablogėjus matomumui gali būti vairuotojų laiku nepastebėti.
Tamsiu paros metu pėsčiasis be atšvaito kelyje yra pamatomas likus 50 m iki jo, o šviesą atspindintį elementą vairuotojas gali pastebėti net iki 150 m atstumu. Tokio atstumo visiškai užtektų sustoti 100 km/val. greičiu važiuojančiam automobiliui.
Paskaitos apie atšvaitų naudojimą bus rengiamos rajoninėse kelių tarnybų būstinėse. Ten pat bus dalinami ir atšvaitai.
Atšvaitus dalins ir kelyje
Kelininkai atšvaitus dalins ne tik savo įstaigoje, bet ir tamsiu paros metu keliuose sutiktiems pėstiesiems, dviratininkams, vadeliotojams. Taip pat geranoriškai paaiškins, kaip juos nešioti, kad kelyje žmogus būtų matomas. Drauge su kelininkais akcijoje dalyvaus ir policijos pareigūnai.
Primename, kad juostinius atšvaitus pėstieji turi nešioti ant rankos, o dviratininkai – ant kojos. Pakabinami atšvaitai prisegami viršutinio drabužio kišenėje, iš kurios išimami tamsiu paros metu, ar dešinėje drabužio pusėje. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog atšvaitai saugo efektyviausiai, kai jie prie drabužių segami automobilio žibintų aukštyje ir yra gerai matomi, neuždengiami rankine ar krepšiu.
Atkreipiame dėmesį, kad pats atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus.