Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas nesėkmingai mėgino pradėti administracinę bylą, kurioje J.Panka kaltinamas padaręs administracinį nusižengimą – pažeidęs Kelių eismo taisykles ir pabėgęs iš įvykio vietos. Tačiau teismo posėdis pasibaigė net neprasidėjęs dėl teisėjo ligos.
Kelių policijos valdybos pareigūnai Tautininkų sąjungos vadovui surašė administracinės teisės pažeidimų protokolą pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso 127 str. 2 d. (Kelių eismo taisyklių pažeidimas, nulėmęs turto sugadinimą) ir 130 str. 1 d. (pasitraukimas iš eismo įvykio vietos).
J.Panka sutinka dėl kaltinimų apgadinus svetimą automobilį, tačiau griežtai neigia pabėgęs iš įvykio vietos. Tautininkų sąjungos vadovo teigimu, jis apie padarytą eismo įvykį sužinojo kovo 8-ąją, kai po turėtos laisvos dienos grįžo į darbą.
„Nuvykęs pas pareigūnus daviau parodymus, norėjau susisiekti su nukentėjusiuoju, tačiau man jo telefono numerio nedavė, norėjau sužinoti, kas apgadinta kitam automobiliui, pasakė, kad priekinis buferis“, – sakė jis.
Vyras pasakojo, kad kovo 5-ąją apie 15 valandą darbiniu mikroautobusu nuvyko į TV3 televiziją, kur tiesioginiame eteryje turėjo duoti interviu dėl Kovo 11-osios eitynių.
„Kovo 4-ąją buvo teismo posėdis, kuriame pasakė, kad mes negalime žygiuoti, todėl kitą dieną buvome sutarę su žurnalistais dėl interviu tiesioginiame eteryje“, – prisiminė jis.
J.Pankos teigimu, policija jam pasakė, kad yra filmuota medžiaga, liudininkai, esą jis tuoj pat sutiko padaręs nusižengimą.
„Buvo daug stresinių situacijų, susidėjo daug aplinkybių, dėl kurių galėjau ir nepastebėti šio eismo įvykio. Iš karto pripažinau įvykį, tačiau ginčijau tai, kad aš padaręs pažeidimą, sąmoningai pabėgau iš įvykio vietos“, – sakė jis.
Vilniaus miesto apylinkės teismas bylą pradės nagrinėti tik spalio 15-ąją. J.Pankai išduotas laikinas vairuotojo pažymėjimas vietoj nuolatinio, kurio, jei paaiškės, kad pasišalino iš eismo įvykio vietos, gali ir netekti nuo trejų iki penkerių metų.