Deja, 2025 m. automobilių kainos išlieka „kelerių metų aukštumoje“, rašo „Go Banking Account“. Vidutinė naudoto automobilio kaina yra 31 proc. didesnė nei prieš penkerius metus.
Taigi, norint gauti gerą pasiūlymą, svarbu suprasti, kada geriausia pirkti automobilį, o kada reikėtų susilaikyti.
Raktas į sėkmingą pirkimą yra mažesnė paklausa Istoriškai susiklostė, kad žiemos mėnesiais naujų ir naudotų automobilių paklausa sumažėja.
Tai lemia keli veiksniai:
Žmonės nenori išbandyti automobilio blogomis oro sąlygomis.
Dauguma daugiausia dėmesio skiria išlaidoms šventėms, o ne automobilio pirkimui.
Dėl to paprastai padaugėja automobilių gamintojų ir pardavėjų taikomų nuolaidų ir akcijų. Tačiau atėjus šiltesniems orams pirkimo įpročiai keičiasi.
Remiantis automobilių paieškos sistemos „iSeeCars“ ataskaita, kurioje išanalizuota daugiau kaip 34 mln. naudotų automobilių pardavimų 2023 ir 2024 m., yra keletas laikotarpių, kuriuos galima apibūdinti kaip blogiausią laiką pirkti automobilius, atsižvelgiant į tikimybę gauti nuolaidą.
Birželio mėnesį apskritai tikimybė įsigyti automobilį už mažesnę kainą yra 30 proc. mažesnė nei žiemą ar rudenį.
Tas pats pasakytina ir apie gegužę (27,8 proc. mažiau nuolaidų), liepą (22,5 proc.), balandį (16,8 proc.) ir rugpjūtį (8,5 proc.).
Pranešama, kad kadangi nauji modeliai paprastai išleidžiami vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje, daugelis pirkėjų, norėdami įsigyti naują automobilį, mieliau palaukia kelis mėnesius.
Kai pirkėjai naujų automobilių laukia iki rudens, vasarą sudaroma mažiau sandorių, todėl mažėja naudotų automobilių pasiūla ir kyla jų kainos.
Pavasarį, priešingai, paklausa, palyginti su žiema, padidėja, o tai taip pat lemia didesnes kainas.
Šaltinis: unian.net