Užregistravus „LTG Cargo“ vagonus Europos transporto priemonių registre ir gavus jiems dvylikaženklius numerius, atsirado galimybė atlikti pervežimus Baltijos šalyse visiškai atsiribojant ir neturint jokių sąsajų su Maskvos valdomos GTT sistemomis ir procesais. LTG grupei įgyvendinant geležinkelių desinchronizacijai nuo Rusijos skirtą programą „FREE Rail“, EVR jau yra užregistruoti 196 krovininiai vagonai.
„Vakarų kryptimi ir Baltijos šalyse vykdome vis daugiau pervežimų, tad mūsų tikslas – integruotis į Europos geležinkelių erdvę ir dirbti europietiškais principais bei pasitelkiant europietiškas technologijas.
Pirmaisiais vagonais Lietuvoje, pažymėtais dvylikos ženklų registracijos numeriu, tapo „LTG Cargo“ pernai įsigyti nauji grūdvežiai.
Jau anksčiau Europos transporto priemonių registre buvo registruoti lokomotyvai, o užregistravus visus aktyviai pervežimams naudojamus vagonus užtikrinsime sklandžius duomenų mainus vykdant pervežimus Europos šalių geležinkelių infrastruktūra“, – sako Eglė Šimė, krovinių pervežimo geležinkeliais bendrovės „LTG Cargo“ vadovė.
Be naujai įsigytų grūdams vežti skirtų vagonų, europiniame registre taip pat užregistruoti ir 26 anksčiau turėti platforminiai vagonai, skirti konteineriams ir puspriekabėms gabenti. Registruojant šiuos vagonus reikėjo sukurti atskirą procesą ir europiniame registre atlikti pakeitimus, kadangi anksčiau tokio tipo vagonų, naudojamų plačiosios vėžės geležinkeliuose, europiniame registre registruota nebuvo.
„Mūsų tikslas – taikyti Europoje veikiantį geležinkelių veiklos modelį visoms mūsų operacijoms ir įrodyti, kad tai įmanoma veikiant plačiosios vėžės infrastruktūroje. Įgyvendindami „FREE Rail“ programą, registravome vagonus Europos transporto priemonių registre ir taip žengėme dar vieną žingsnį europinės integracijos ir didesnio verslo atsparumo link“, – sako LTG grupės Verslo atsparumo direktorius Gediminas Šečkus.
Plačiosios vėžės geležinkelių erdvėje vagonai ženklinami aštuonių skaitmenų registracijos numeriu, o Europos transporto registre – dvylikos skaitmenų numeriu. Planuojama, kad visi aktyviai naudojami „LTG Cargo“ vagonai europiniame registre bus užregistruoti iki 2026 m.
Taip pat primename, kad nuo 2025 m. pradžios „LTG Cargo“ atsisakė GTT erdvėje įprasto bendrai naudojamų vagonų parko ir perėjo prie privataus parko modelio. GTT, arba Geležinkelių transporto taryba, yra organizacija, kurios būstinė įsikūrusi Maskvoje, koordinuojanti ir reguliuojanti geležinkelių transporto veiklą plačiosios vėžės erdvėje.
LTG grupės inicijuota ir įgyvendinama programa „FREE Rail“ leis sukurti ir įdiegti Baltijos regionui pritaikytą geležinkelių veiklos modelį, paremtą ES standartais, gerąja praktika ir suderintą su plačiosios vėžės specifika. „FREE Rail“ programos kryptys – europietiškas, pasitikėjimu ir partneryste grindžiamas geležinkelių veiklos modelis, technologinė ir IT integracija su europinėmis sistemomis.
Krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ yra LTG grupės įmonė, tęsianti aktyvius integracijos ir plėtros Vakaruose veiksmus. Bendrovė teikia krovinių gabenimo, logistikos ir ekspedijavimo, krovinių pakrovos, lokomotyvų ir vagonų remonto bei vagonų nuomos paslaugas Lietuvoje ir užsienyje. „LTG Cargo“ yra įsteigusi ir valdo bendroves „LTG Cargo Polska“ Lenkijoje ir „LTG Cargo Ukraine“ Ukrainoje. Vystydama žalesnį krovinių transportavimą geležinkeliu, įmonė telkia 1,7 tūkst. logistikos sektoriaus profesionalų komandą.