Įsigalioja nauji padidinti ES tarifai kiniškiems elektromobiliams

2024 m. spalio 30 d. 08:32
Trečiadienį ES įsigaliojo nauji 35,3 proc. siekiantys tarifai iš Kinijos įvežamiems elektra varomiems automobiliams, kurie antradienį vakare buvo publikuoti ES Oficialiame leidinyje.
Daugiau nuotraukų (1)
Šie tarifai galios penkerius metus ir bus taikomi kartu su standartiniu Europos Sąjungos 10 proc. automobilių importo mokesčiu.
Komisijos teigimu, tarp tarifų poveikį pajusiančių Kinijos bendrovių yra BYD, kuriai nustatytas 17 proc. tarifas, „Geely“ (18,8 proc.) ir SAIC (35,3 proc.).
Šios priemonės įsigaliojo dieną anksčiau nei tikėtasi, nes paskutinis oficialus šio proceso etapas buvo užbaigtas ir reglamentas ES Oficialiame leidinyje buvo publikuotas ne trečiadienį, kaip prognozuota, bet antradienį vakare.
Tuo metu Kinija trečiadienį pareiškė „nesutinkanti“ su naujaisiais padidintais ES tarifais Kinijoje gaminamiems elektromobiliams, įvestiems po to, kai atlikus subsidijų tyrimą nustatyta, kad Pekinas remdamas vietos gamintojus dempinguoja Europos automobilių gamintojų kainas, ir jų „nepriimanti“.
„Kinija nesutinka su tokiu sprendimu ir jo nepriima, taip pat pateikė skundą pagal PSO ginčų sprendimo mechanizmą“, – pasakė Pekino prekybos ministerijos atstovas, pridurdamas: „Kinija... imsis visų reikalingų priemonių, kad tvirtai apsaugotų teisėtas Kinijos bendrovių teises ir interesus“.
Įtampa dėl eksporto iš Kinijos pastaraisiais mėnesiais vis didėjo, mat Jungtinės Valstijos ir ES kaltino Pekiną tokius sektorius, kaip žaliosios technologijos, remiant masyviomis valstybinėmis subsidijomis.
ES tyrimo metu bendradarbiavusiems Kinijos gamintojams pritaikytas 20,8 proc. tarifas. Tuo tarpu bendradarbiauti nenusiteikusiems elektromobilių gamintojams nustatytas 35,3 proc. tarifas.
ES komisija apie papildomus tarifus pranešė liepą, po to, kai atlikus tyrimą padaryta išvada, kad Pekinas subsidijuoja vietinius elektromobilių gamintojus ir iškraipo ES rinką.
Tokios baudžiamojo pobūdžio prekybinės priemonės pritaikytos nepaisant to, kad joms priešinosi Vokietija, nerimaujanti dėl atsakomųjų veiksmų, dėl kurių galėtų nukentėti didžiulė šios šalies automobilių pramonė.
Vokietijos automobilių gamintojai, tarp kurių – tokie prekių ženklai, kaip „Volkswagen“, BMW ir „Mercedes“, iš esmės priešinosi tarifams, mat yra investavę į Kinijos rinką ir gauna pelno iš prekybos joje.
ElektromobiliaitarifaiKinija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.