Taip pat moteriai užkliuvo ir tai, kad terminuotas bilietas parduodamas paprasto popierinio čekio pavidalu. Anot jos, „toks bilietas itin greitai nusidėvi, nepatogu jį nešiotis, o ir po mėnesio, kažin, ar jame vis dar kas nors matosi“?
Planuojamas švieslenčių atsiradimo projektas
Atsakydamas į klausimą dėl autobusų stotelių pavadinimų, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius tikino, kad švieslenčių atsiradimui Kėdainiuose planuojamas projektas.
„Yra planų pasinaudoti ES parama ir keisti autobusų stoteles. Tam, tikėtina, artimu metu turėtų būti tokia galimybė“, – sakė A. Kacevičius.
Savo ruožtu UAB „Kėdbusas“ direktorius Remigijus Naujokas teigė, jog šiuo metu stotelių pavadinimai yra nurodyti autobusų tvarkaraščiuose.
„Įvertinę esamą situaciją rengiame Kėdainių rajono savivaldybės vietinio (miesto priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutų ir stotelių žemėlapį“, – planais dalijosi R. Naujokas.
Šiuo metu, „Kėdbuso“ duomenimis, Kėdainiuose yra 97 vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo maršrutų stotelės.
Vietinio (priemiesčio) autobusų stotelės, kuriose sustoja tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusai – 64, o vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo maršrutų, be tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusų, yra 266 stotelės.
Patvaresnių bilietų nesulauksime
Kalbant apie autobusų bilietus, šiuo metu yra galimybė įsigyti vienkartinį ir terminuotą bilietą popierinio čekio pavidalu arba atsiskaityti „KEDTicket“ programėle.
Tačiau, kaip teigia ja besinaudojantys miestiečiai, programėlė ne visada gerai veikia, yra nemažai skundų, o paprastas plonas popierinis bilietėlis nepraėjus nė mėnesiui (jei tai terminuotas bilietas) nusidėvi.
Be to, ne visi žmones, ypač pensinio amžiaus, telefonuose turi internetą, kad galėtų naudotis elektronine bilieto versija.
Todėl įmonės direktoriaus klausiame, ar neplanuojama, kokia nors kita autobusų bilietų alternatyva, pvz., kaip vilniečio, kauniečio ar kitų miestų plastikinė kortelė, o gal paprasčiausias kartoninis bilietėlis, kuris būtų patvaresnis ir kokybiškesnis?
„Įmonė uoliai reaguoja į keleivių pastabas ir sprendžia iškilusias problemas.Terminuotas bilietas popierinio čekio pavidalu įdiegtas dėl finansinių sumetimų.
Kėdainių rajono savivaldybei priėmus sprendimą dėl nemokamo mokinių vežimo vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Kėdainių rajono savivaldybėje, ženkliai sumažėjus terminuotų bilietų kiekiui – nuo 8 085 vnt. 2019 m. iki 3 061 vnt. 2022 m. (tik miesto maršrutuose) – ir padidėjus bilietų gamybos kaštams, buvo priimtas sprendimas spausdinti terminuotus bilietus čekio pavidalu, – aiškino „Kėdbuso“ direktorius.
Siekiant išlaikyti terminuotų bilietų įskaitomumą jie pradėti žymėti bendrovės specialiu žymėjimu.
Miesto maršrutais važiuojantys keleiviai, kurie šiuo metu įsigyja vienkartinius kelionės bilietus už grynuosius pinigus, beveik 100 procentų turintys mobiliuosius telefonus ir internetą, todėl jie taip pat turi galimybę įsigyti bilietą per programėlę „KEDTicket“. Programėlė yra nuolat atnaujinama.“