Stendai užsiliko ir visiškai išbluko, tačiau dėl to savivaldybė rami: vienu atveju jų nuimti nėra būtina

2023 m. kovo 12 d. 11:42
Ties K.Petrausko gatvės ir Vydūno alėjos sankirta dar 2014 m. iškilo du stendai. Jie skirti dviem svarbiems tuo metu mieste vykusiems projektams, bet užrašai smarkiai nubluko. Kiek stendams dar lemta stovėti?
Daugiau nuotraukų (4)
2014 metų rudenį vyko Kauno centre esančios Parodos gatvės rekonstrukcija, taip pat nutiestas turbūt paskutinis naujas troleibusų kontaktinis tinklas, kuris sujungė Vytauto ir Savanorių prospektus.
Gatvių rekonstrukcija ir 2,1 kilometro ilgio naujo tinklo tiesimas užtruko beveik penkerius metus ir tąkart kainavo apie 1 mln. skaičiuojant eurais. Dalį lėšų skyrė Europos Sąjungos (ES) fondas. Naujasis kontaktinis tinklas be sutrikimų turėtų veikti 30–40 metų.
Kiek anksčiau buvo pastatyta 118 cinkuotų daugiabriaunių stulpų laidams prilaikyti. Žvelgdami į šaltuoju metų laiku 11 laipsnių statumo Parodos gatvėje slidinėjančius automobilius dauguma kauniečių negalėjo patikėti, kad tokią stačią įkalnę gali sėkmingai įveikti troleibusai.
Visus duomenis apie gatvės ypatumus Kauno savivaldybės transporto specialistai pateikė Lenkijos troleibusų gamintojui „Solaris“ ir gavo šios įmonės specialistų atsakymą, išsklaidžiusį visas abejones.
Naujųjų troleibusų techninės savybės beveik niekuo nesiskiria nuo autobusų, o slysti ratams neleidžia išmaniosios sistemos. Senuosiuose „Škoda“ troleibusuose tokių sistemų nebuvo, todėl jie žiemą ir nevažinėjo Parodos gatve.
Ateityje naujos kontaktinio tinklo linijos turbūt jau nebus tiesiamos, nes dabar vežėjai renkasi hibridines arba elektrines transporto priemones, kurioms kontaktinis tinklas nereikalingas.
Liko tik paskutinę įrengtą atkarpą primenantys stendai. Kiek laiko jie dar stovės?
Kauno savivaldybės Investicijų ir projektų skyriaus vedėja Aistė Lukaševičiūtė paaiškino, kad stendai pastatyti įgyvendinant projektus, jie turi stovėti 5 metus po projekto pabaigos.
„Nurinkti tokius stendus prievolės nėra, jie gali stovėti ir ilgiau“, – kalbėjo A.Lukaševičiūtė.
Stendo dydis ir tvirtinimo būdas priklauso nuo to, kada jie buvo įrengti ir kokie tuo metu reikalavimai buvo numatyti finansavimo sutartyse – dažniausiai jie tvirtinami ant įkastų atramų arba ant esamų atramų – kabinami ant sienos, tvoros, stulpo, įrengiami veiklos vykdymo vietoje.
„Esminis reikalavimas – stendas turi būti aiškiai matomas“, – kalbėjo savivaldybės atstovė.
Tokius stendus privalo įrengti visi ES struktūrinių fondų projektus vykdantys asmenys – ne tik savivaldybė, bet ir įvairios įstaigos, organizacijos, įmonės, sveikatos ir švietimo įstaigos, Lietuvos automobilių kelių direkcija, universitetai, todėl neįmanoma tiksliai suskaičiuoti, kiek tokių plakatų šiuo metu iškabinta mieste.
„Apžiūrėsime plakatus, o jeigu jau tikrai įsigaliojusi senatis, pasirūpinsime juos nuimti“, – žadėjo A.Lukaševičiūtė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.