Koledžo studentas nusispjovė į E. Musko grasinimus ir sekė milijardieriaus keliones privačiu lėktuvu: štai ir įdomybės

2023 m. sausio 11 d. 13:59
Lrytas.lt
2022 m. Elono Musko privatus reaktyvinis lėktuvas atliko 134 skrydžius, o trumpiausia kelionė truko vos 6 minutes. Tokius duomenis surinko koledžo studentas, Jack Sweeney, valdantis milijardieriaus judėjimą stebinčią „Twitter“ paskyrą. Apie tai paskelbė portalas „Insider“.
Daugiau nuotraukų (4)
Nors surinkti duomenys neįrodo, kad milijardierius tikrai buvo lėktuve, užfiksuoti trumpiausi ir ilgiausiai trukę lėktuvo „Gulfstream G650ER“, kurio šaukinys yra N628TS, skrydžiai bei kryptys.
Tikėtina, kad E.Muskas savo privačiu lėktuvu skrido į Katarą dalyvauti gruodžio mėnesį vykusiame Pasaulio futbolo čempionato finale, rodo duomenys.
Lėktuvas taip pat skrido į Braziliją, Prancūziją, Italiją, Graikiją, Norvegiją, Vokietiją, Jungtinę Karalystę ir Prancūziją, skelbia „Insider“.
Ilgiausias jo skrydis, užfiksuotas liepos 18 d., buvo iš Mikono (Graikija) į Ostiną (Teksaso valstija). Spėjama, kad E.Muskas buvo lėktuve, nes prieš dvi dienas jis buvo nufotografuotas Graikijoje.
Trumpiausias lėktuvo skrydis truko apie šešias minutes, o duomenys rodo, kad jis liko Long Bičo oro uoste. Tai galėjo būti pilotas, keičiantis lėktuvo padėtį.
Remiantis statistiniais duomenimis, tarp dažniausių krypčių buvo Los Andželas, Ostinas bei Braunsvilis Teksase.
Gruodžio mėnesį E. Muskas pagrasino paduoti J.Sweeney į teismą už jo buvimo vietos paskelbimą, sakydamas, kad tai sukėlė pavojų jo dvejų metų sūnui.
J.Sweeney sakė „Insider“, kad E.Musko grasinimas jam nerūpėjo. Teigiama, kad pats miliardierius į žurnalistų klausimus neatsakė.
Pasak studento, jis naudoja botus, kad iškrapštytų ir paskelbtų viešus skrydžių duomenis, kuriuos žmonės galėtų rasti orlaivių stebėjimo svetainėje „ADS-B Exchange“.
Jis tikino „Insider“, kad E.Muskas būtų galėjęs išvengti jo paskyros sukelto viešo dėmesio, jei E.Muskas būtų sumokėjęs jam 50 000 JAV dolerių, kurių jis prašė už jos išjungimą – tai nedidelė suma, palyginti su maždaug 2,6 mln. dolerių metine sąskaita už lėktuvo eksploatavimą.
„Dar 50 000 dolerių už privatumą būtų buvę niekas“, – sakė J.Sweeney.
Nors koledžo studento paskyra @ElonJet buvo visam laikui pašalinta iš „Twitter“ pakeitus politiką, jis sukūrė kitą paskyrą, pavadintą @ElonJetNext, kurioje tie patys duomenys skelbiami su 24 valandų vėlavimu.
Skaičiuojama, kad per 134 skrydžius buvo išmesta 1 895 tonos anglies dioksido, o veiklos sąnaudos, įskaitant išlaidas degalams, siekė šiek tiek daugiau nei 1,1 mln. dolerių.
Parengta pagal „Insider“ informaciją.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.